אחרי חודשיים של מחאה, יוצאי אתיופיה התעמתו עם אוחנה

יוצאי אתיופיה מפגינים כבר זמן מה מדי ערב מול ביתו של שר המשפטים, במחאה על האלימות המשטרתית כלפיהם. אתמול, בכנס התא הגאה בליכוד, הם הצליחו לפגוש אותו פנים אל פנים. "אני חושב שאתם צודקים במהות, אך טועים בדרך", אמר להם השר

מאת:
השאירו תגובה
א א א

יוצאי אתיופיה מפגינים כבר חודשיים מדי ערב מול ביתו של שר המשפטים, אמיר אוחנה – במחאה על האלימות המשטרתית כלפיהם ובדרישה לחשוף את תיעוד הירי בסלמון טקה – ומנסים לפגוש אותו פנים אל פנים. אתמול הצליחו המפגינים לפגוש את השר ולהשמיע את מחאתם מולו, במהלך כנס של הליכוד בצפון תל אביב.

"מה עם הביטחון האישי שלנו? מה עם 16 הנרצחים?" קראו המפגינים, שנכנסו לכנס שאירגן תא "גאווה בליכוד" לציון פרידה מראש התא, ד"ר אוון כהן. באירוע, שהתקיים בסניף המקומי של הליכוד ברחוב יהודה המכבי, נכחו גם שר האנרגיה יובל שטייניץ וחברת הכנסת קטי שטרית.

משתתפי האירוע גילו איפוק יחסי למחאה, שגרמה להפסקת הכנס לדקות ארוכות. אחדים מהנוכחים האשימו את הפעיל וחושף השחיתויות רפי רותם, שהצטרף למוחים, שהוא מסית את יוצאי אתיופיה. "יש פה שמאלני שמתסיס את האווירה, משלמים להם כסף כדי להפגין", אמר אחד ממארגני הכנס למשטרה – שמצדה לא מיהרה לפנות את המוחים.

לאחר סיום הכנס ניסתה ימיקר טרפה, אחותו של סלמון טרפה שמצא את מותו בשנת 2014 בנסיבות לא ברורות, לאחר שריצה עונש מאסר של שנה, לדבר עם השר. אך אוחנה רק אמר לה: "אני חושב שאתם צודקים במהות, אבל טועים בדרך".

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

הרב משה יהודאי, חבר הוועד המנהל של ארגון רבנים לזכויות אדם, שנפצע בראש ובגפיו לאחר שמתנחלים התקיפו מסיק זיתים באזור בורין (צילום: תחקירן ׳יש דין)

מתנחלים תקפו במוטות ובאבנים פעילים שסייעו במסיק בגדה המערבית

רעולי פנים מההתנחלות יצהר תקפו ופצעו פעילים מארגון "רבנים לזכויות אדם" שהגיעו לסייע לחקלאי הכפר בורין בעונת המסיק, וכן הציתו והשחיתו עצים רבים במטע. "הצבא חוסם גישה של הפלסטינים לאדמותיהם בעוד שמתנחלים קיצונים מצליחים להיכנס ולהסב נזק", נמסר מהארגון

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf