בריתות חדשות: איימן עודה סייר עם פעילים מזרחים בדרום תל אביב

בסיור בשכונת נווה שאנן הדגישו איימן עודה והפעילים את הצורך בשיתוף פעולה בין ערבים, מזרחים ומבקשי מקלט לקידום השוויון והרווחה של כלל יושבי הארץ

מאת:
השאירו תגובה
א א א

"הבעיה שלנו היא שהמוחלש ביותר והמוחלש לא מתחברים. המוחלש ביותר לא רוצה להתחבר עם המוחלש כי הוא מרגיש שיש לו ייחודיות. המוחלש לא רוצה להתחבר עם המוחלש ביותר כי הוא מעדיף להתחבר עם מי שיותר חזק. אבל השיטה הזאת לא עובדת. יותר משישים שנה היא לא עובדת, ואנחנו צריכים לשנות אותה".

כך אמר אתמול (שלישי) בערב יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, בסיור שערך בשכונת נווה שאנן בתל אביב עם פעילים מזרחים, תושבי השכונה ומבקשי מקלט.

במסגרת הסיור שמע עודה ממנהלת ארגון "אחותי", שולה קשת, על ההיסטוריה ועל הצרות של השכונה – מסחר בנשים ובסמים, דרך הקמת התחנה המרכזית החדשה ועד הקושי בקליטת מבקשי המקלט כיום – ובסופו ישב לדיון עם הפעילים, שם שמע ורשם בעיות והצעות לפתרונות שיוכלו לסייע לשכונה.

מטרת הסיור, שאורגן על ידי התא המזרחי של חד"ש, הייתה להתחיל ליצור חיבורים בין ערבים למזרחים כבסיס לבריתות פוליטיות חדשות.

> "ניסינו לעשות שלום עם האשכנזים ונכשלנו, עכשיו ננסה עם המזרחים"

שולה קשת, איימן עודה, ראובן אברג'יל וליאור קיי אבישי בסיור בדרום תל אביב (חגי מטר)

שולה קשת, איימן עודה, ראובן אברג'יל וליאור קיי אבישי בסיור בדרום תל אביב (חגי מטר)

"האוכלוסייה הערבית בטוחה שהיא הכי חלשה, ולא מוכנה לשמוע על חלשים אחרים", סיכם עודה בסוף הסיור. "אנחנו צריכים לחשוב איך בונים משהו משותף בינינו, איך מחברים גם ברמת השטח. הרוב מבחינה מעמדית זה אנחנו, החלשים, ומי שמרוויחים מההפרדה בינינו זה הקבוצה השלטת. כנציג האוכלוסייה הערבית אני רוצה שבהקשר הזה, של דרום תל אביב, אתם תהיו המנהיגים שלי, ואני אפעל למענכם".

עוד הודגש במהלך הסיור, על ידי כל הצדדים, שאמנם שכונות דרום תל אביב לא מסוגלות לקלוט לבדן את כל מבקשי המקלט שהגיעו לארץ, אבל הדבר לא צריך להוביל לגזענות או למתקפות על מבקשי המקלט, אלא ללחץ על הממשלה למצוא פתרונות עבורם שלא על חשבון שכונות הדרום, וזאת בנוסף להשקעה בתשתיות באזור.

בבית "אחותי", שם התקיים המפגש בסוף הסיור, פגש ח"כ עודה כמה מאנשי "כח לקהילה", מעיין משמר אזרחי משותף לתושבי דרום תל אביב ולמבקשי מקלט, שמקדם גם שמירה על ביטחון השכונות וגם הידברות בין הקהילות. עודה אף נתן את מספר הטלפון שלו למספר מבקשי מקלט מדארפור ומאריתריאה כדי שייפנו אליו והוא יוכל לסייע להם אישית.

> מה שתל אביב יכולה ללמוד מברצלונה על היחס לפליטים ומהגרים

ח"כ איימן עודה עם מבקש מקלט דארפורי בגן הקווקזים, או גינת לווינסקי, בסיור בדרום תל אביב (חגי מטר)

ח"כ איימן עודה עם מבקש מקלט דארפורי בגן הקווקזים, או גינת לווינסקי, בסיור בדרום תל אביב (חגי מטר)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

יונתן פולק, במרכז, בעת מעצר קודם שלו (אקטיבסטילס)

צו מעצר לפעיל שמאל בעקבות קובלנה פלילית של ארגון ימין

באופן נדיר, ארגון הימין הקיצוני "עד כאן" הגיש קובלנה פלילית נגד שלושה פעילי שמאל. בית המשפט החליט על "צו הבאה" המאפשר לעצור את יונתן פולק, אחד הפעילים, המסרב להגיע לדיונים בקובלנה מאחר והוא לא מוכן להשתתף ב"תיאטרון האבסורד" של הכיבוש

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf