סערת אל-מידאן: מערבים לא צריך לבקש תגובה

ערוץ 10 הודיע שתיאטרון אל-מידאן ינוהל מעתה על ידי ארגון עדאלה, ולמירי רגב זה הספיק כדי לדרוש את שלילת המימון. חבל שאף אחד לא טרח לברר את זה עם התיאטרון עצמו

מאת:
השאירו תגובה
א א א

מנכ"ל תיאטרון אל-מידאן, עדנאן טראבשה, התפטר השבוע במפתיע. בידיעה על כך בערוץ 10 (שבת) דווחו שני פרטים משונים: שהתיאטרון העביר את סמכויות הניהול שלו לעמותת עדאלה (*), ושזו מתכוונת לפנות בשמו לממשלת קטאר על מנת להמשיך בפעילות השוטפת.

אלא שעדאלה הוא ארגון העוסק בייצוג משפטי. מה לו ולתיאטרון? או לממשלת קטאר? הידיעה כולה נראית כמו ספקולציה שיצאה משליטה, והיתה נחסכת אם בערוץ 10 היו טורחים לברר את הדברים עם עדאלה. אבל כנראה חושבים שם שידיעות על ערבים לא מחייבות תגובות.

עדאלה הודיע אתמול בתגובה כי:

פרסומים אלה הינם חסרי כל בסיס. מדובר בהמשך ההסתה נגד התאטרון, אשר כל מטרתה היא סתימת פיות ופגיעה בחופש הביטוי ובחופש האמנותי.

מנהל התאטרון, מר עדנאן טראבשה, לא אמר את מה שיוחס לו, והוא לא ניהל כל שיחה עם ראש העיר חיפה בנושא. מרכז עדאלה מייצג את תיאטרון אל-מידאן מול משרד התרבות, משרד החינוך ועיריית חיפה בעניין שלילת התקציבים שהרשויות צריכות להעביר לטיפולו של התאטרון. הוועד המנהל של אל-מידאן, שבראשו עומד מר ואליד פאהום, אחראי על ניהול התאטרון, והוא הגוף היחיד שמנהל את התאטרון.

בעדאלה ובתיאטרון מכחישים גם את עניין הפנייה לממשלה הקטארית. כל הסיפור הזה היה יכול להסתיים בכך, אם שרת התרבות והספורט מירי רגב לא היתה מפרסמת פוסט בפייסבוק שבו היא מתייחסת ל"עובדות" שנחשפו על ידי ערוץ 10, ושבעקבותיהן היא הורתה למשרדה "לבחון את המשך הקפאת התקציבים".

דברים ברוח דומה פרסם גם אביגדור ליברמן. אולם לרגב בכל זאת יש אחריות גדולה יותר. רגב היא שרת התרבות. היא ממונה על הטיפול המקצועי בתיאטרון, ולמעשה בענף כולו. היא לא יכולה לקבל את ההחלטות שלה כלאחר יד, על בסיס ידיעות חצי-אפויות, ועוד לרוץ לחגוג עליהן בתקשורת לפני שנערך בירור רציני עם הנוגעים בדבר (רגב חזרה על תיאוריית קטאר ועדאלה גם בראיון לגלי צה"ל). לא מדובר כאן בשאלה אידיאולוגית, ימין ושמאל או יהודים וערבים, אלא פשוט בניהול ענייני ושקול של התחום שעליו היא מופקדת.

מירי רגב ותומכיה טוענים שהיא רצינית יותר מהקריקטורה הפופוליסטית שהתקשורת הפכה אותה אליה. אבל אם רגב מעוניינת ביחס מכבד יותר אליה, עליה להתייחס בכבוד גדול יותר לתחום אחריותה.

* הערה לכלי התקשורת ולשרי הממשלה: "עדאלה" בלמ"ד אחד. לא הכל בערבית קשור לאלוהים.

> שאלת המוסריות של צה"ל היא הסחת דעת

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

כשנוקטים במדיניות של "אפלייה סטטיסטית" גם אנשים שהמדיניות לא מכוונת אליהם יתפסו לפעמים ברשת, כמו זוג ההומואים שביקשו לאכול סושי או מוקפץ במסעדת פרנג'ליקו בנצרת עלית. אילוסטרציה. (צילום: לירון אלמוג / פלאש 90)

פרנג'ליקו. סיפור על תרבות, מעמד ומגדר לא על הומופוביה

עסקים לא רוצים שגברים ערבים או מזרחים ממעמד נמוך ישבו אצלם. בגלל שאי אפשר להגיד: "ערסים החוצה", הם מוצאים דרכים מתוחכמות. במועדונים בת"א ובקיבוצים יש סלקטור. במסעדות בעולם הערבי קובעים ש"הכניסה לזוגות ומשפחות". הומופוביה זה לא

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf