קמפיין הזיופים של הליכוד: שקרים על ערבים הפכו לשיטה פוליטית

מי שנחקר בבחירות האחרונות על זיופים היה דווקא הליכוד, אבל זה לא מונע ממנו להאשים דווקא את הבוחרים הערבים כזייפנים. ככה זה כששקרים על ערבים הפכו לדרך להביא מצביעי ימין לקלפי

מאת:
השאירו תגובה
א א א

שוב שלטון הימין בסכנה. הפעם אלו לא האוטובוסים של השמאל שמסיעים אותנו להצביע בהמונינו. הפעם אנחנו מזייפים. באפריל הלכתי להצביע בקלפי בכפר הולדתי כפר יאסיף. בשורה שבה ישבו המשגיחים, בנוסף לדמויות שאני מכירה, היו מספר משגיחים זרים, ביניהם אחד עם כיפה סרוגה וציצית. זה הרגיש מוזר. בחוץ התור הצטבר וזמן ההמתנה היה ארוך מהרגיל. אחר כך התברר לי שתושבי הכפר מצאו מצלמות מוסתרות בתוך הקלפי והתחילו לפרק אותן ולהוציאן החוצה. תחושה של אי נוחות עברה בין האנשים. תחושה שחובש הכיפה שישב שם רק חיכה לראות איך כל מה שלימדו אותו על ערבים מתגשם, והידיעה שיש מישהו שמצלם אותך. תהיתי מי יוותר ויבחר פשוט ללכת הביתה. מהפחד.

אחרי שבליכוד הפכו את הח"כים הערבים לבוגדים, עכשיו הופכים את המצביעים הערבים לזייפנים. מצביעה בקלפי בלוד (יוסי זליגר / פלאש 90)

אחרי שבליכוד הפכו את הח"כים הערבים לבוגדים, עכשיו הופכים את המצביעים הערבים לזייפנים. מצביעה בקלפי בלוד (יוסי זליגר / פלאש 90)

בציוצים שמפרסמים נתניהו והליכוד כבר התחילו את הקמפיין (עוד לא נמצא התרגום המתאים ל"גוועאלד" בערבית): "אי אפשר להתעלם מהתחושה שגונבים לנו את הבחירות. היום מסתבר שאם היו נמנעים זיופים, בל"ד לא הייתה עוברת את אחוז החסימה וגוש הימין בהנהגת ראש הממשלה נתניהו היה עומד על 61 מנדטים. הדבר היה מונע ממדינת ישראל בחירות מיותרות…" גדולי המוחות בקמפיין המתוקצב היטב של הליכוד נאבקים כדי להשאיר את השיח על המצלמות בישובים הערבים בעיתונים, מחלחלים את הרעיון שהנה, זו הסיבה שהפסדנו, ואם ננצח, ניצחנו למרות הזיופים. רק שכחו להגיד שמי שנחקרו על זיופים עד כה הם הליכוד, שכחו להגיד שלמרות כמויות התקציבים שהושקעו בפרויקט המתוקשר של "מצלמות בקלפיות" – כל שהתגלה אלו כמה אי-סדרים, ובתחקיר המעמיק שפרסמו בהארץ נמצאו קולות מעוגלים למעלה רק לליכוד וש"ס. אבל האמת כבר לא רלוונטית.

מי באמת גונב לנו את הבחירות? אולי זה דווקא האיש שמשתמש כבר שנים בהסתה משולחת רסן כלפי האוכלוסייה הערבית כדי לקושש קולות. אותו אחד שהפך את המשפט "ממשלה עם ערבים" לבזוי, את המצביעים הערבים לזייפנים, ואת הח"כים הערבים לבוגדים. אותו אחד שמתגאה איך בממשלה שלו יושבים אנשים שהאשימו את הערבים בשרפות בכרמל ("רק מי שהארץ לא שלו יכול לשרוף אותה") ועושה שמיניות באוויר כדי להכניס את ממשיכי כהנא לכנסת. רק דמיינו את אחד מחבריו של נתניהו אומר דברים דומים על יהודים. אולי טראמפ יזהיר מפני נהירת יהודים לקלפי, ובולסנרו מאשים את היהודים בשריפת האמזונס. בעצם לא קשה לדמיין.

הנציגים של הציבור הערבי בכנסת כבר מזמן הפכו למוקצים. מימין ומהשמאל שמתחפש לימין, כולם מפחדים לדבר עם ערבים, לדבר על ערבים, לדבר לצד ערבים. "השותפים הטבעיים" של נתניהו הם לא רק מפלגות הימין והחרדים, אלא גם מנהיגים פחדנים שמשתפים פעולה עם ההסתה. מי ישתף עכשיו פעולה עם הספין השקוף של קידום החוק להצבת מצלמות בקלפיות? האם מי שמתיימרים להיות אופוזיציה לנתניהו ירימו ראש מול המהלך או ימשיכו לשחק לידיו בכלי היעיל ביותר להנעת מצביעי ימין – שקרים על ערבים?

רולא דאוד היא חברת הנהגה בתנועת "עומדים ביחד"

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
יפעת דורון בבית המשפט השלום בירושלים, ינואר 2019 (צילום: אורן זיו)

יפעת דורון בבית המשפט השלום בירושלים, ינואר 2019 (צילום: אורן זיו)

הפעילה שסטרה לתובע צבאי הורשעה, וממשיכה לסרב לייצוג משפטי

בית משפט השלום הרשיע את יפעת דורון בתקיפת עובד ציבור בנסיבות מחמירות, לאחר שסטרה לפרקליט איו"ש במהלך משפטן של עהד ונרימאן תמימי. דורון סירבה לשתף פעולה עם המשפט, בטענה כי מדובר במעצר שהקשרו פוליטי. שתיקתה עלולה להשפיע גם על גזר דינה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf