פעילים להט"בים הפגינו נגד מיצג הימין הקיצוני נגד מבקשי מקלט

הפגנת הנגד של קבוצת פעילות חדשה, "גאווה בסולידריות", הייתה גדולה מזו של פעילי הימין הקיצוני בדרום תל אביב. אחת המפגינות: אותם אנשים שארגנו את מצעד הבהמות ומסיתים נגד מצעד הגאווה מסיתים נגד הפליטים

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כתב: אורן זיו, צילמו: אורן זיו וקרן מנור

פעילי ימין קיצוני ומספר מועט של תושבי שכונות דרום תל אביב התכנסו בגינת לוינסקי אתמול (רביעי) בערב למייצג נגד מה שהם כינו "הדיקטטורה של בג"ץ".

לפני שהספיקו אלה להתחיל במחאה התאספו כ-50 פעילות להט"ביות, שהצליחו להפתיע את מפגיני הימין, ואף לחסום אותם למשך דקות ארוכות. בזמן שמיכאל בן ארי, ברוך מרזל, איתמר בן גביר ומאי גולן התכוננו להתחיל במיצג שלהם, עשרות פעילות הגיעו עם דגלי גאווה ושלטים בהם נכתב בין היתר "הומופוביה-גזענות – זו אותה האלימות".

בתחילה נראה שחבורת פעילי הימין הופתעה מעט מהמחאה, שתקפה אותם מזווית מעט שונה. הם בחרו לחזור לתוך בית הכנסת בגינת לוינסקי, ויצאו רק אחרי דקות ארוכות. אחרי שנים שבהן התרגלו קיצוני הימין לבחור מתי להפגין נגד שמאלנים, מתי נגד להט"בים, מתי נגד פליטים או פלסטינים, לפי התזמון הנוח להם, המחאה הפעם תפסה אותם לא מוכנים. עם זאת, לאחר שהחלו לצעוד, הם התעשתו וחזרו לקריאות הרגילות של "שמאלנים בוגדים", "לכו לסוריה" ו"תקחו את הפליטים לצפון תל אביב".

> חשיפה: למרות הסכנה לחייהם, ישראל החזירה אלפי מבקשי מקלט לסודן

ברוך מרזל ליד הפגנת הלהט"ב (אקטיבסטילס)

ברוך מרזל ליד הפגנת הלהט"ב (אקטיבסטילס)

מיצג פעילי הימין ותושבים מדרום ת אביב נגד החלטת בג"ץ (אקטיבסטילס)

מיצג פעילי הימין ותושבים מדרום ת אביב נגד החלטת בג"ץ (אקטיבסטילס)

להפגנה נגד בג״ץ הצטרפו רק כ-20 מתושבי דרום תל אביב, לצד כעשרה פעילי ימין קיצוני, ואלה גם אלה מחו על החלטת בג״ץ האחרונה, שהגבילה לעת עתה את הכליאה בחולות לשנה בלבד. בעקבות ההחלטה צפויים להשתחרר מעל אלף מבקשי מקלט בשבוע הקרוב.

הפעילות בהפגנת-הנגד ניסו לחסום את אנשי הימין בצעדתם, ואמרו להם שאם הם מתיימרים לייצג את דרום תל אביב, כדאי שידאגו להביא קצת יותר פעילים להבא.

הפגנת-הנגד אורגנה על ידי קבוצה שנקראת "גאווה בסולידריות". "זוהי התארגנות גאה לסולידריות חברתית ואיחוד בין מאבקים חברתיים ופוליטיים", הסבירה אחת המפגינות לשיחה מקומית. "הגענו הערב למחות מול מיצג שארגנו פעילי הימין הקיצוני, שהם אותם אנשים שארגנו מצעדי בהמות מול מצעדי גאווה והיו חלק מההסתה שגרמה למותה של שירה בנקי ז"ל במצעד הגאווה האחרון בירושלים".

"הגענו כדי להגיד בקול ברור שמול מיצגי השנאה והתועבה של הפעילים הכהניסטים נעמוד בגאווה ובקול ברור. אנחנו נגיע לכל מקום שאליו יגיעו אותם הומופובים וגזענים. הם מגיעים למצעדים שלנו ואנחנו נגיע למחות ולהחריב כל פעולה שהם יארגנו".

> הפעם לא יהיה צו פיוס עם מסיתי הימין

איתמר בן גביר מול הפגנת הלהט"ב (אקטיבסטילס)

איתמר בן גביר מול הפגנת הלהט"ב (אקטיבסטילס)

שוטרים בין הפגנות "גאווה בסולידריות" הימין הקיצוני (אקטיבסטילס)

שוטרים בין הפגנות "גאווה בסולידריות" הימין הקיצוני (אקטיבסטילס)

אחד הפעילים, שהחזיק דגל גאווה, צעד לעבר בן ארי ומרזל, שבבחירות האחרונות רצו ברשימת "עוצמה יהודית" שלא נכנסה לכנסת: "אם אתם מייצגים את עם ישראל, למה לא עברתם את אחוז החסימה? אפילו בדרום תל אביב בקושי הצביעו לכם. אתם באים לרכב על המצוקה האמתית של תושבי השכונות".

בסיום המחאה דיברו כמה מהפעילים והפעילות הלהט"ביות עם תושבי ותושבות השכונה שנכחו במקום על מנת להתארגן למחאה משותפת נגד הזנחת והפקרת שכונות דרום תל אביב.

> כך משתלטים פעילי להב"ה על מרכז ירושלים

ברוך מרזל וההפגנה נגד החלטת בג"ץ על חוק ההסתננות (אקטיבסטילס)

ברוך מרזל וההפגנה נגד החלטת בג"ץ על חוק ההסתננות (אקטיבסטילס)

"גאווה בסולידריות" והפגנת הימין הקיצוני (אקטיבסטילס)

"גאווה בסולידריות" והפגנת הימין הקיצוני (אקטיבסטילס)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

"אנחנו הקורבן המיידי". חיילים בעיסאוויה (אורן זיו / אקטיבסטילס)

בעיסאוויה לא צריכים את הדיכאון שלנו – אלא פתרון מיידי בשטח

מדוע ישראל סימנה דווקא את עיסאוויה כיעד להתעמרות שיטתית ושרירותית? תושבים אומרים כי הסיבה היא שתהליך הישראליזציה שעובר על שכונות אחרות בירושלים פחות מורגש בה. והתוצאה של דיכוי הפלסטיניות היא מצוקה נפשית של שכבת גיל שלמה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf