התחלות חדשות בשיחה מקומית‎

כמה מילים עם כניסתי לתפקיד מנכ"ל עמותת 972. וגם: איך אתם יכולים לתמוך בעיתונות עצמאית

א א א

בהתרגשות רבה אני כותב לכם היום כדי לבשר על כך שהוועד המנהל של עמותת "972 – לקידום עיתונאות אזרחית", המו"ל במשותף של שיחה מקומית, החליט לאחרונה למנות אותי לשמש כמנכ"ל העמותה.

אני מגיע לתפקיד אחרי קצת יותר משלוש שנים כעורך מייסד-שותף של אתר שיחה מקומית. האתר, שהוקם ויוצא לאור במשותף על ידי העמותה שלנו וארגון ג'אסט ויז'ן, צמח בשלוש השנים האחרונות להיות כלי תקשורת חשוב בנוף התקשורת העברית, עם השפעה שחורגת בהרבה ממעגלי מאות אלפי קוראיו.

הנסיון שצברתי בשנים לפני כן – ככתב בעיתונות המיינסטרים, כבלוגר במגזין 972+ וכפעיל פוליטי נגד הכיבוש ובמאבקים חברתיים – לימד אותי כמה חסר כלי תקשורת עצמאי בעברית שיחשוף סיפורים מושתקים, ייתן במה לקולות מודרים בחברה ולא יפחד להעצים את מי שפועלות ופועלים למען שלום, שוויון וצדק חברתי. אני גאה ומאושר ששיחה מקומית הצליח להפוך להיות כלי התקשורת הזה.

זו הצלחה שיש לה הורים רבים: הבלוגריות והבלוגרים שכותבים בהתנדבות, צוות העריכה המסור, המתכנתים והמתרגמות והיועצים המשפטיים והמעצבות, שותפינו בארגון ג'אסט ויז'ן ובקולקטיב אקטיבסטילס, הוועד המנהל, וכמובן – אתם הקוראים שלנו, שמגיעים לאתר בעקביות ועוזרים להפיץ את הכתבות והמאמרים שלנו.

אני נכנס לתפקיד עם תחושה של אתגר מרגש: לשמור על כל מה שבנינו עד עכשיו, אבל גם לחזק ולצמוח. כך בשיחה מקומית, וכך במגזין 972+, שגם אותו מפעילה העמותה. כדי לעסוק בנושאים נוספים, להביא קולות חדשים ולבסס את העצמאות של שני האתרים – אני מקווה להגדיל את ההכנסות שלנו מתרומות קטנות ובלתי תלויות. כבר כיום יותר מרבע מהתקציב השנתי שלנו מגיע מתרומות כאלה של קוראות וקוראים.

בעידן שבו התשלום של קוראים על כתיבה עיתונאית נמצא בנסיגה מתמדת, זהו אות כבוד בשבילנו. אבל אני מאמין שאנחנו יכולים להגיע לאחוז אפילו יותר גבוה. לכן, אני מזמין אתכם להיות שותפים ושותפות להצלחה של שיחה מקומית, ולתרום תרומה חד פעמית או חודשית – כדי שנמשיך לעשות עיתונות עצמאית באמת.

תודה רבה ושיהיה בהצלחה לכולנו,

חגי

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

גם במרחק כמעט ארבעים שנה, קשה שלא להעריץ ולהעריך את אופיר על הגשת כזו תוכנית. שייקה אופיר ב"סלם ותעלם" (צילום מסך)

الی اللقاء חינוכית: געגועים לימים בהם הערבית הייתה במיינסטרים

לא רק "זהו זה" וקישקשתא: סגירת הטלוויזיה החינוכית מעוררת געגועים גם לג'ארכּ קריבכּ, סלם ותעלם ועוד שלל תכניות שהביאו את הערבית ללב הפריים-טיים הישראלי בטבעיות ובחן, בעידן שלפני חוק הלאום

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf