התת מודע של עמית סגל

לכתב הפוליטי של ערוץ 2 יש תפיסה משונה של שלטון החוק

מאת:
השאירו תגובה
א א א

עמית סגל, הכתב הפוליטי של ערוץ 2, טייל בתל אביב בחול המועד, ראה את בתי הקפה והמסעדות, וצייץ: "כל אבן גבירול בת״א מלא במסעדות שעוברות על החוק ומוכרות חמץ בפומבי. מי שלא מכבד את החוק בפסח לא יכול לשאת את דגל שלטון החוק בשאר ימות השנה".

 

בטוויטר פרץ דיון על חוק החמץ, והאם פג תוקפו, והאם הוא אוסר למכור חמץ או רק להציג אותו בחלון ראווה, וכו'. אבל יש כאן משהו נוסף ששווה להתעכב עליו. הציוץ הזה מגלה טפח מתפיסת העולם של סגל, וזו מעניינת אפילו יותר ממצות.

כי למי סגל בעצם מתייחס – אותם אלו שאינם מכבדים את החוק אבל מדברים על שלטון החוק בשאר השנה? ל"קפה נינה", נקניקיות "ויטרינה" ומסעדת הג'ירף (אם למנות שלושה מבתי העסק באבן גבירול שפתוחים בחג)? הם אלו שנושאים את דגל שלטון החוק בשאר השנה? אכלתי בג'ירף פעם-שתיים בשנה החולפת, ואף אחד לא אמר לי כלום על בג"צ.

לא ניתמם: הכוונה האמיתית של סגל היא שכל התל אביבים ובתי הקפה שלהם הם סוג של מפלגה, אולי מרצ, שמדברת על החוק בזמן שהיא עוברת עליו. וכמו שנועם רותם העיר, מעבר לסטריאוטיפ הבעייתי, יש כאן משהו חמור עוד יותר: ההנחה ש"שלטון החוק" זה עניין של צד פוליטי מסוים (מפלגת מרצ-בתי קפה-תל אביב), ואם הוכח שאותו צד פוליטי עובר על החוק (בהצגת חמץ בפסח), שלא יבוא בטענות לאחרים. כעת גם הם פטורים. איפה בדיוק? במאחזים? בפרשות השחיתות? אמנת ז'נבה? את זה סגל לא מגלה.

זהו הכישרון הגדול של הימין: להרגיש תמיד אאוטסיידרים שמחויבים לחוק רק על תנאי – וזה אפילו כשאתה כבר הגעת למקום הכי פנימי וממלכתי שיכול להיות. למשל ככתב הפוליטי בערוץ של המדינה.

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
בי נפתלי בנט, מתי תתנצל על ההרס שהותרת מאחוריך? (מארק ישראל סאלם / פול)

בי נפתלי בנט, מתי תתנצל על ההרס שהותרת מאחוריך? (מארק ישראל סאלם / פול)

היה שלום נפתלי בנט, קיבלת אפס בהתפתחות פדגוגית

כמו שנכנס למערכת ככה הוא יצא: שחצן, חסר ידע וניסיון שחושב שהוא עדיין מנהל חברת הייטק או מפקד על צוות בקרב. מורשת בנט: פספוס של כל הזדמנות לשינוי, הזניית ניהול החינוך וניצול ציני של כל מהלך להאדרת שמו

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf