האם ישראל בדרך להכיר בממשלת האחדות הפלסטינית?

למרות הצהרות החרם על הרשות ישראל צפויה להשתתף בוועידת המדינות התורמות ולסייע בגיוס כספים לממשלה החדשה

מאת:
השאירו תגובה
א א א

בסוף החודש צפויה להתקיים ועידת המדינות התורמות לרשות הפלסטינית – וישראל צפויה להשתתף בה לצד נציגי ממשלת האחדות הפלסטינית. זאת על אף הצהרות הממשלה החוזרות ונשנות בגנות שיתופה של חמאס בהקמת הממשלה, ההודעה על הפסקת כל משא ומתן עם הרשות והקריאה למדינות העולם להחרים אותה בשל שיתופו של "ארגון טרור" במסגרתה.

הכינוס השנתי של ועידת המדינות התורמות אמור להפתח ב-24 ליוני בבריסל, ודובר משרד החוץ יגאל פלמור אישר ל"שיחה מקומית" כי "עקרונית אמורה להיות השתתפות ישראלית, כתמיד". ישראל היא גורם מרכזי בכל כינוס של הוועידה, והיעדרה היה יכול לגרום לביקורת קשה עליה מצד ארה"ב והאיחוד האירופי (שהזדרז לתמוך בממשלת האחדות בתרומה נדיבה מיד לאחר השבעת הממשלה החדשה), ואולי אף לביטול הכינוס.

נורבגיה, שמארגנת את הכינוס השנה, המתינה עם הוצאת ההזמנות הרשמיות לכינוס עד התבררות המצב באזור לאחר ההשבעה ברמאללה, וצפויה להוציא אותן בקרוב. יש לציין שפלמור סייג את תגובתו בכך שההזמנות הרשמיות טרם יצאו.

> אם הממשלה הייתה מעוניינת בשלום, הפיוס הפלסטיני היה פריצת דרך עבורה

כזכור, ראש הממשלה נתניהו ניסה פעם אחר פעם להניא את מדינות העולם מלהכיר בממשלה הפלסטינית החדשה – אך נכשל. האם עכשיו הוא בדרכו להכנע לסחף ולשלוח את נציגי הממשלה לכינוס בבריסל, ולעודד את מדינות העולם להמשיך ולתרום לרשות? נראה שכן.

למען האמת, זהו ללא ספק הצעד הנכון מבחינת נתניהו. אם יש משהו גרוע יותר מנקודת מבטו מאשר ממשלה פלסטינית שמוסכמת על חמאס – הרי זו קריסת הרשות הפלסטינית והחזרת המפתחות והאחריות לניהול השטחים לישראל. עם כל הרעש והצלצולים נגד הממשלה החדשה, האינטרס הישראלי בשימור הסטטוס-קוו של הכיבוש מחייב את שימור קבלנית המשנה שפועלת ברמאללה ובעזה.

ממשרד ראש הממשלה טרם התקבלה תגובה לשאלה איך מתיישבת השתתפות המדינה בכינוס עם הצהרות נתניהו על החרמת הרשות, וזאת על אף שבקשה לתגובה נשלחה כבר לפני שבוע. אם תתקבל תגובה היא תפורסם כאן.

הפוסט פורסם גם באנגלית באתר 972+

> הסיפור האמיתי בפיוס הפלסטיני הוא תחייתו של אש"ף

באנר 47 שנות כיבוש לתוך פוסט

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

הרב משה יהודאי, חבר הוועד המנהל של ארגון רבנים לזכויות אדם, שנפצע בראש ובגפיו לאחר שמתנחלים התקיפו מסיק זיתים באזור בורין (צילום: תחקירן ׳יש דין)

מתנחלים תקפו במוטות ובאבנים פעילים שסייעו במסיק בגדה המערבית

רעולי פנים מההתנחלות יצהר תקפו ופצעו פעילים מארגון "רבנים לזכויות אדם" שהגיעו לסייע לחקלאי הכפר בורין בעונת המסיק, וכן הציתו והשחיתו עצים רבים במטע. "הצבא חוסם גישה של הפלסטינים לאדמותיהם בעוד שמתנחלים קיצונים מצליחים להיכנס ולהסב נזק", נמסר מהארגון

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf