שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו

"הם פתחו את האמבולנס ושאלו: יהודים או ערבים?"

מאת |

קריאות "מוות לערבים", התקפה על אוטובוס של מפגינים, מכות קשות, ומעצר רק של מפגינים ערבים. לקט עדויות וסרטונים ממוצאי שבת בחיפה

כותבת אורחת: מייסלון דלאשה

אני מביאה לכאן את עדותו של עו"ד וסים חוסרי מאום אל-פחם, אשר נסע אתמול (שבת) להפגנה בחיפה נגד המלחמה בעזה. זה מה שקרה בדרך של כ-20 מטרים ממקום החניה ועד להפגנה, בלשונו הוא:

"אתמול בערב נסעתי יחד עם עוד שלושה חברים להפגנה בחיפה, חנינו את הרכב ברחוב צדדי לא רחוק מההפגנה. שניות ספורות אחרי שיצאנו פגשה אותנו חבורה של בהמות, בלשון המעטה. הם באו מהכיוון הנגדי, ושמעו אותנו מדברים ערבית. ניסו לקרוא לנו ולעצור אותנו, צעקו 'אתם הולכים להפגנה?' ואז 'מוות לערבים'.

"פתאום התנפלו עלינו והחטיפו לנו מכות קשות. אני חטפתי אגרוף קשה לפנים ואחי מכה קשה בכתף. חבר נוסף קיבל אגרוף בעין. שמענו צעקות, נתקפנו חרדה ורצנו לעבר המשטרה, בתקווה שהישועה תבוא אולי מהם. הדרך לשוטרים הייתה ארוכה מדי. הצעקות נמשכו, הפחד לא נגמר רק הלך והתגבר, זרקו עלינו חפצים.

"השוטרים לקחו אותנו לכיוון ההפגנה 'שלנו' והזמינו אמבולנס. האמבולנס נעצר בנקודה הכי מפחידה, בגיהינום שלא יכולתי לתאר. באמצע הפגנת הימין הפשיסטי המתלהם. אלו היו הדקות הארוכות בחיי. אחד הפשיסטים הצליח לפתוח את דלת האמבולנס ושאג פנימה שאלה: 'יהודים או ערבים?!' בהינו בו עד שהפרמדיק האמיץ צעק וסגר את הדלת. הם חבטו והכו בדלתות האמבולנס. צעקו בחוץ קריאות קשות, רצו שנמות, לא הספיק להם ששברו לי את האף, ולאחי את הכתף. רצו עוד דם. ואנחנו בתוך האמבולנס, עצמנו את העיניים. רק קיווינו שייגמר.

"זהו. זה רק מה שרציתי שתדעו. שלא תגידו שלא שמעתם ושלא ידעתם. ומה הלאה? חייבים לנצח את הפשיזם. אין ברירה כי ביחד אין עלינו. ומה זה לעומת כל מה שקורה בעזה? כלום".

> בחיפה ובתל אביב: התקפות על הפגנות נגד המתקפה בעזה

(אוטובוס של מפגיני שמאל מותקף על ידי מפגיני ימין)

(סיסמאות גזעניות ואלימות בהפגנת הימין)

(מכות בין מפגינים, ושוטרים שעוצרים רק את המפגינים הערבים)

דיווחים נוספים:

> העוקץ: הם לא היו כהניסטים. הם היו סתם אנשים / יסמין הלוי

> המקום הכי חם בגיהינום: "להראות שחיפה יהודית" / ארי רמז

> דרכי עצים: רצח בעיניים / גד שפר

זהו הערוץ הכללי של "שיחה מקומית", מקומם של מאמרי האורחות והאורחים שלנו, של יוזמות קבוצתיות באתר, לייב בלוגינג בארועים מיוחדים, הודעות מערכת ועוד.

נשמח לקבל הצעות לכתבות ומאמרים, תמונות וסרטונים. אפשר לקרוא את מדיניות הפרסום שלנו בעמוד האודות, ולשלוח לנו מיילים לכאן: info@mekomit.co.il

כתבות ומאמרים המתפרסמים בערוץ מייצגים את כותביהם בלבד, ולא את דעות חברות וחברי "שיחה מקומית" או את דעות העורכים.

לעמוד הכותב
X

אהבת את הכתבה הזאת?

הניוזלטר השבועי של שיחה מקומית מביא את מיטב הכתבות והטורים שלנו עד המייל שלך. להרשמה לחצו כאן
silencej89sjf