היום ביקרתי אדם ששובת רעב שלושה חודשים

בפעם הקודמת שהעציר המנהלי איימן טביש שבת רעב הוא הגיע לעסקה עם הרשויות: המעצר המנהלי לא יוארך והוא יפסיק לשבות. הוא עמד בעסקה. הרשויות לא. עכשיו הוא שוב אזוק למיטה בבית החולים אסף הרופא

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כותבת אורחת: תמר פליישמן

איימן טביש הוא עציר מנהלי ששובת רעב כבר 85 ימים ומאושפז בבית החולים אסף הרופא. יחד עמו נמנעים מאכילה עוד כ-140 עצירים מנהליים, אבל הוא ותיק השובתים כיום ולאחרונה הדרדר מצבו הרפואי. כל העצירים דורשים דבר אחד: חירות או משפט. והרשויות מתעלמות.

שלוש עשרה משנות חייו של איימן עברו עליו בכלא הישראלי. זו לא שביתת הרעב הראשונה שלו וגם לא הפעם הראשונה שהוא מאושפז בגלל התדרדרות במצבו הבריאותי. לפני קרוב לשנה היה מאושפז בבית החולים קפלן והרשויות הגיעו אתו לעסקה לפיה המעצר המנהלי לא יוארך בתמורה להפסקת שביתת הרעב. איימן עמד בתנאי העסקה. הרשויות לא.

עכשיו שוב איימן שובת רעב. אחרי 85 ימים הוא שוב התמוטט, שוב הגיע לבית החולים, שוב הוא שוכב אזוק למיטה מוקף בסוהרים. בחשבון פשוט בשנתיים האחרונות שבת רעב 190 ימים.

היום ענת מטר ואני באנו לבקר אותו באסף הרופא. ראינו אותו, דיברנו אליו, מסרנו לו דרישת שלום מהחברים בפלסטין ומהחברים בישראל, הספקנו לראות זיק בעיניים וראשיתו של חיוך לפני שהסוהרים התעשתו וזינקו וסגרו את הווילון הסובב את המיטה היחידה בחדר והדפו אותנו אל המסדרון. מבעד לווילון המוסט שמענו את איימן אומר: "תודה רבה ודרישת שלום".

את דרישת השלום הזאת העברתי למשפחתו שבדורה בשיחה עם חברו עימאד אל-ביטראן, ששוחרר לאחר שביתת רעב ארוכה ושגם אותו היינו מבקרות כשהיה בבית החולים. "כשיש ביקור – זה נותן כוח" אמר לי עימאד.

אז בבקשה, עשו את המאמץ הקטן הזה ותגיעו לבקר את האיש שבשמנו ניטלה חירותו. אנא, תעזרו לתת לו כוח.

בתמונה: הסוהר מסיט את הוילון מסביב למיטה שעליה שוב אזוק איימן טביש

צילום: תמר פליישמן)

(צילום: תמר פליישמן)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

זה הזמן להעמיד בראש משרד החינוך מנהיג שמאמין בחינוך כוללני, איכותי ושוויוני. לא הוא. שר החינוך רפי פרץ (צילום: פלאש90)

ישראל בהבטחה לאו"ם: חינוך כוללני, שוויוני ואיכותי עד 2030

ישראל התחייבה בפני האו"ם לעמוד ב 17 היעדים של התכנית לפיתוח בר קיימא 2030. זה הזמן להעמיד בראש משרד החינוך מנהיג שמאמין בחינוך כוללני, איכותי ושוויוני, ולא מישהו כמו שר החינוך הנוכחי

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf