ישראל לפלסטיניות: חתונה והריון אינם צרכים הומניטריים

צעירה מעזה שרצתה להנשא בתורכיה סורבה על ידי ישראל. אישה מטול כרם שביקשה להתייחד עם בן זוגה האסיר סורבה גם היא, אבל הצליחה ללדת מהברחת זרע. איזה עתיד אנחנו מציעים לנשים האלה?

מאת:
השאירו תגובה
א א א

עמירה הס מפרסמת היום ב"הארץ" כתבה על צעירה מעזה שביקשה לנסוע לתורכיה כדי להנשא ולחיות שם – ובקשתה נדחתה. הצעירה פנתה למינהלת התיאום והקישור הישראלית באמצעות "הוועדה האזרחית" של הרשות הפלסטינית, בבקשה לצאת דרך מחסום ארז לעבר הגדה המערבית, ממנה לירדן ומשם לתורכיה (חלילה לא דרך נתב"ג).

תשובת המדינה הייתה שחתונה אינה צורך הומניטרי, והרי במסגרת מדיניות המצור על עזה רק בעלי צרכים הומניטריים (כפי שאלה מוגדרים על ידי ישראל) יכולים לצאת מהכלא הענק המכונה רצועת עזה. הרי למה שניתן לכלה הצעירה להתחתן אם היא לא מפילה את שלטון חמאס?

במקביל סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מפרסמת שאתמול (שני) בגדה המערבית עלה מספר הילדים שנולדו לאסירים פלסטינים בכלא הישראלי באמצעות הברחת זרע ל-35. רולא מטר, אשתו של האסיר הפלסטיני פאדי מטר (אין קשר משפחתי לח"מ), השפוט לעשר וחצי שנים, ילדה תאומים מזרע שהוברח מבית הכלא למרכז פוריות בשכם, שמספק שירותי הפרייה בחינם למשפחות האסירים.

בניגוד לנהוג ביחס לכל שאר האסירים בבתי הכלא בישראל – לרבות יגאל עמיר – המדינה מונעת מאסירים פלסטיניים ביקורי התייחדות, ומסרבת להכיר בזכותם להביא ילדים לעולם. לא צורך הומניטרי, כבר אמרנו? כך בתגובה הולכת ומתרחבת תופעת הברחת הזרע מבתי הכלא.

אני חושב של שתי הנשים האלה, א"ע מעזה ורולא מטר מטול כרם. שתיהן לא חטאו לאיש. אין נגדן שום טענה. שום אישום. הן לא מסוכנות לביטחון האזור. הן לא חברות בדאע"ש ולא מהנדסות גרעין באיראן. המדינה לא מאשימה אותן בדבר. כל מבוקשן הוא לחיות חיים נורמליים. א"ע רוצה להתחתן ולצאת מעזה, לחיות את חייה רחוק מכאן. רולא מטר ילדה כבר לפני שמונה שנים, והיא רצתה עוד ילד או ילדה (ובסוף קיבלה בן ובת). וישראל, שיושבת על ברז חייהן, מחליטה למנוע מהן את הדברים הכל כך בנאליים האלה, הכל כך פשוטים.

אלה דוגמאות זעירות, יום-יומיות, לשליטה הישראלית בגדה המערבית וברצועת עזה. יש עוד רבות אחרות. מה יש לנו להגיד לנשים האלה? מה יש לפוליטיקאים הישראלים להגיד להן? איזה עתיד אנחנו מציעים להן, שחיות כאן, לצדנו, עמנו?

> השקופים מכולם: הח"כים הערבים באמת צריכים לדאוג לפלסטינים בשטחים 

תהלוכת הפגנה עם חתונה בכפר מעסרה, 2009 (אורן זיו / אקטיבסטילס)

תהלוכת הפגנה עם חתונה בכפר מעסרה, 2009 (אורן זיו / אקטיבסטילס)

 

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

זה הזמן להעמיד בראש משרד החינוך מנהיג שמאמין בחינוך כוללני, איכותי ושוויוני. לא הוא. שר החינוך רפי פרץ (צילום: פלאש90)

ישראל בהבטחה לאו"ם: חינוך כוללני, שוויוני ואיכותי עד 2030

ישראל התחייבה בפני האו"ם לעמוד ב 17 היעדים של התכנית לפיתוח בר קיימא 2030. זה הזמן להעמיד בראש משרד החינוך מנהיג שמאמין בחינוך כוללני, איכותי ושוויוני, ולא מישהו כמו שר החינוך הנוכחי

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf