ישראלים יוצאי ברזיל: בולסונארו - פרסונה נון גרטה בישראל

נשיא ברזיל המגיע היום לביקור בישראל משבח את הדיקטטורה הצבאית שבמהלכו עונו ורצחו צעירים מהשמאל, כולל יהודים. העברת עוד שגרירות לירושלים לא שווה לחיצת יד לאדם בזוי כזה

מאת:
השאירו תגובה
א א א

נוכחותו של נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו, שהגיע היום לישראל, היא עלבון לכל אדם, בין אם הוא יהודי ובין אם לאו. הביקור שלו ב"יד ושם" הוא אפילו גרוע יותר ואינו תואם את מה שהמקום הזה מייצג.

בולסונארו משבח את הדיקטטורה הצבאית בברזיל שמהלכה נרדפו, עונו ונרצחו צעירים רק משום שהיו להם עמדות שמאל. היו ביניהם לא מעט יהודים ביניהם אנה רוזה קוצ'ינסקי סילבה, מוריס ואנדרה גרבואה (אב ובן), צ'אל שרייר, גלסון רייכר, פאולין פיליפה ראישטל, ולדימיר הרצוג ויארה איוולברג.

כאשר בנימין נתניהו, ראש הממשלה שלנו, נפגש עם בולסונארו רק כדי לנסות להעביר עוד שגרירות אחת בירושלים ולשם כך הוא מוכן ללחוץ את ידו של אדם בזוי כמוהו, אנחנו תוהים אם נתניהו באמת מייצג אותנו. עבור נתניהו, המטרה מצדיקה את האמצעים. לא בשבילנו.

זה לא עניין אידיאולוגי, לא עניין של שמאל או ימין. אם אתה מסכים שכל בן אנוש נולד שווה, אתה נגד בולסונארו. אם אתה מסכים שלגברים ולנשים יש את אותן זכויות, אתה נגד בולסונארו. אם אתה מסכים שכולם ראויים לקבל את אותן ההזדמנויות בחיים, אתה נגד בולסונארו. אם אתה מסכים שעינויים הם פשע נגד האנושות, אתה נגד בולסונארו. כל מי שמכבד את המגוון שלנו, כל מי שמאמין שבני יכולים לחיות בהרמוניה, צריך לצאת נגד בולסונארו.

בולסונארו מקדם רעיונות פאשיסטיים. ביקור שלו ב"יד ושם" הוא בושה. ז'איר בולסונארו עם נתניהו עם הגיעו הבוקר לישראל (צילום: נועם רבקין פנטון / פלאש 90)

בולסונארו מקדם רעיונות פאשיסטיים. ביקור שלו ב"יד ושם" הוא בושה. ז'איר בולסונארו עם נתניהו עם הגיעו הבוקר לישראל (צילום: נועם רבקין פנטון / פלאש 90)

אנחנו, כיהודים, יש לנו אחריות לאנושות. הבאנו לעולם את עשרת הדברות. ההיסטוריה שלנו מצטיינת באירועים גדולים. חלקם מבטאים שמחה גדולה, חלקים מביעים עצב נורא. אלה הם שיעורי החיים שלנו. לרוע המזל, חלק מהשיעורים האלה נשכחו. ייתכן שיש לנו נקודות מבט שונות, דרכים שונות להשגת אותן מטרות, אבל לעולם לא נפסיק להאמין שאנחנו חייבים להיות מגדלור לאנושות.

אין כוח נצחי. שליטים עוברים, ועמים נשארים. בולסונארו מבקש לרצות את שותפיו האוונגליסטים, החולמים על ישראל שתתנצר כדי לאפשר את שיבתו של ישו. אבל ברזיל היא הרבה יותר מאשר בולסונארו, ממה שהוא מייצג ומאלה התומכים בו.

אנחנו, אזרחי ישראל ממוצא ברזילאי, לא שוכחים את ברזיל. אנחנו לא מרשים לעצמנו להשאיר את העם הברזילאי בידי נשיא עם רעיונות פאשיסטיים וקוראים לכל אזרחי ישראל, להפגין נגד נוכחותו.

ז'איר בולסונרו, אתה פרסונה נון-גרטה בישראל.

מאיר נדב, יוצא ברזיל, פועל נגד ביקורו של נשיא ברזיל בישראל. הפגנה נגד הביקור תיערך מול בית ראש הממשלה בירושלים היום (יום א') בשעה 18.00 

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
הפגנת בנות ובני נוער נגד אסון האקלים, תל אביב, 20.9.19 (חגי מטר)

הפגנת בנות ובני נוער נגד אסון האקלים, תל אביב, 20.9.19 (חגי מטר)

מליוני מפגינים ביום בינלאומי נגד אסון האקלים: הפגנות תלמידים גם בישראל

אלפי הפגנות עם מליוני משתתפים צפויות להתקיים עד סוף היום ברחבי העולם. בישראל התרכזה המחאה נגד אסון האקלים בהפגנות של מאות בנות ובני נוער, שמקווים שהממשלה החדשה תפעל בנושא. "היערות נשרפים ואתם מהססים", קראו המפגינים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf