ראשי המחאה נגד שחיתות נתניהו נעצרו בפתח תקווה

מאות מפגינים מול תחנת המשטרה בפתח תקווה, לאחר שמני נפתלי ואלדד יניב עוכבו בדרכם להפגנה. מוקדם יותר היום הפגינו עשרות מול כלא 4 בתמיכה בסרבניות, ובאל עראקיב ציינו שבע שנים להריסה הראשונה

א א א

מאת: אלי ביתאן

מאות מפגינים צבאו על תחנת המשטרה בפתח תקווה הערב (שבת) במחאה על מעצרת של ראשי המחאה נגד שחיתות נתניהו מני נפתלי ואלדד יניב. מוקדם יותר הערב חסמה המשטרה צמתים מרכזיים בעיר בניסיון למנוע מהמפגינים להגיע למקום ההפגנה, המתקיימת קרוב ל-40 שבועות בשכונת מגוריו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

המפגינים התאספו סביב תחנת המשטרה, בה מעוכבים לחקירה יניב ונפתלי, וקוראים "גם אני מני נפתלי" וקריאות מחאה נוספות מול מה שנראה כניסיון להשתיק את המחאה, הצוברת תאוצה ומספר המשתתפים בה גדל משבוע לשבוע.

מוקדם יותר היום, בשעות הצהריים, התאספו כארבעים מפגינים מחוץ לכלא 4 למשמרת תמיכה בסרבניות המצפון הדס טל ונועה גור. המפגינים – קרובי משפחה, חברים ופעילי "יש גבול" ו"מסרבות" – קראו קריאות נגד הכיבוש והגיוס ולעידוד רוחן של הכלואות, והשמיעו מוזיקה כדי לשמח את האסירות כולן.

את ההפגנה הובילו הסרבניות ששוחררו לאחרונה מהכלא, תאיר קמינר, תמר אלון, תמר זאבי ועתליה בן אבא, שקראו "אל תגידו אין תקווה – סרבנות היא התשובה", ו"גם בחוץ וגם בכלא – המצפון שלך הוא פלא".

> הפרקליטות מנהלת מרדף פוליטי, אבל לא היא תפיל את נתניהו

בנוסף, עשרות השתתפו בעצרת מחאה בכפר הבדואי הלא-מוכר אל-עראקיב בנגב, לציון שבע שנים מאז הפעם הראשונה בה נהרס הכפר. במחאה השתתפו תושבי הכפר, תושבים מהכפרים בסביבה, פעילי דו קיום בנגב ומספר חברי כנסת מהרשימה המשותפת.

יו"ר "הרשימה המשותפת" ח"כ איימן עודה, שנעצר אז בהריסה הראשונה, אמר כי "מציינים שבע שנים לפעם הראשונה שהרסו את הכפר אל עארקיב וניסו לגרש את תושביו. אז חלקנו תא מעצר, ואני זוכר שהשיח' סיאח א-טורי, אמר לי ׳גם אם הכפר ייהרס מאה פעמים, הם לא יצליחו להוציא אותי מהכפר!׳ אני זוכר שחשבתי כמה דבריו מרשימים אבל עניתי לו שאין מצב שיהרסו כפר מאה פעמים. הכפר נהרס כבר 116 פעמים, ואחי עמד בהבטחתו 100 פעמים ויותר. אני עכשיו בכפר ומביט בכל השטחים הפתוחים מסביב ויודע שרק גזענות מונעת את הכרתו".

> במקום להגיש לנתניהו את הלחי השניה, פשוט לעבור לפרסומות

> סרבנית מצפון בדרך לכלא: "מסרבת להיות כלי בידי השלטון"

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

האם תוביל בקרוב את תפילת "ליל אלקדר"? סועאד עבד אלרחים (ויקיפדיה,Creative Commons Attribution 2.0 Generic)

הכירו את האישה שעומדת לעשות היסטוריה בתוניסיה

סועאד עבד אלרחים היא אשת עסקים מצליחה, תומכת בזכויות נשים ומועמדת מטעם המפלגה האסלאמית הצפויה לעמוד בראש עיריית תוניס. הבחירות המקומיות שנערכו לאחרונה במדינה מגלמות את המעבר מפוליטיקה של קיטוב לתפיסה אזרחית המבוססת על מתינות, פרגמטיות וזכויות אזרח

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
silencej89sjf