צפו: מכתבי האסירים שמירי רגב לא רוצה שתראו

מאת |

למרות איומי שרת התרבות, אירוע "מחברות הכלא", שיזמה עינת ויצמן המביא קולות של אסירים פלסטינים בכלא הישראלי, יתקיים ביום ראשון בתאטרון יפו. קבלו הצצה לכמה ממכתבי האסירים שיוקרנו

ביום ראשון הקרוב בשעה תשע בערב יתקיים בתאטרון יפו אירוע בשם "מחברות הכלא", במסגרתו יוקראו על הבמה והמסך שורה של מכתבים שכתבו אסירים פלסטינים מתוך הכלא הישראלי. האירוע, אותו יזמה עינת ויצמן, יתקיים למרות איומי שרת התרבות מירי רגב לבחון מחדש את תקצוב התאטרון אם יארח את המחזה.

באירוע יעלו קולות אנושיים, אפילו יומיומיים, מתוך הכלא, והוא מוקדש בסולידריות עם האסירים הפוליטיים הפלסטינים, רבים מהם השתתפו לאחרונה בשביתת הרעב בת ארבעים הימים. מטרתה המרכזית היתה שיפור תנאי הכליאה הבסיסיים בהם מוחזקים האסירים. הדרישות נעו בין התקנת מיזוג בחדרים וטלפוניים ציבוריים בפיקוח, גישה לערוצי טלוויזיה מותאמים תרבותית, ביקורי משפחות ושירותי בריאות נאותים ועד הפסקת השימוש שישראל עושה בפרקטיקות של כליאה ללא משפט (מעצר מנהלי) ובידוד.

> "ככל שהם יפרידו אותנו למעמדות, שבטים ומגזרים אנחנו חייבים לחבור יחד"

תרומות

במהלך האירוע יקריאו השחקנים עינת ויצמן ומורד חסן מכתבי אסירים, יוקרנו קטעי וידאו שצילמו חברי קולקטיב אקטיבסטילס וערכה עדי גולן, בהשתתפות אודי אלוני, מיכל ספיר, סיני פתר, רון כחלילי, אורלי נוי וחגי מטר, שותפי לעריכת שיחה מקומית, ועוד, וגם ספוקן וורד של היוצר והמוסיקאי תאמר נאפר.

"הכלא, בו עברו כרבע מהגברים הבוגרים הפלסטינים, אינו רק מרחב ענישה אינדיבידואלי אלא גם מרחב בו מתהווים תהליכים חברתיים, מדיניים ותרבותיים. הערב יאפשר הצצה חסרת תקדים לתוך מערכת המחשבות, התקוות, הרעיונות, והמאוויים של הפרויקט הלאומי הפלסטיני", מסבירים יוצרי ההצגה.

>> מערכת החינוך לא המציאה את הכחשת הכיבוש

הנה קטעים נבחרים לקוראי שיחה מקומית:

ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

פעילה במאבקים לחופש, שוויון וזכויות אדם ואשה בישראל ובשטחים הפלסטינים הכבושים. רכזת המדיה והפעילות ציבורית (בישראל) של ארגון התקשורת Just Vision , ועורכת שותפה של האתר שאתם קוראים בו ממש עכשיו.

לפני שהצטרפתי ל-Just Vision עבדתי כדוברת של ארגון רופאים לזכויות אדם-ישראל. בין הקמפיינים התקשורתיים שהובלתי במסגרת התפקיד: המאבק לשחרורם של העצורים המנהליים הפלסטינים שובתי הרעב בתחילת שנת 2012, הקמפיין לחשיפת מחנות העינויים בסיני בהם נכלאים פליטים למטרות כופר, ועוד. לאחר מכן שמשתי כאשת התקשורת של קמפיין "האקדח על שולחן המטבח" לצמצום תפוצת נשק קל במרחב הציבורי בישראל.

בגלגול המקצועי הקודם שלי עבדתי כתראפיסטית בגישה התנהגותית לילדים ואנשים עם קשיים בתחום התקשורת והלמידה. מהמטופלות והמטופלים שלי למדתי שהדרך הטובה ביותר להעביר מסר היא תמיד זו הפשוטה, הכנה והישירה.

לעמוד הכותב
X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
silencej89sjf