רבבות ציינו את יום הנכבה בכפרים, ערים ומחנות פליטים מעזה עד הגליל

יום הנכבה הפלסטיני צוין בשורה של תהלוכות, כנסים והפגנות בשטחים ובתוך גבולות ישראל. שני צעירים נורו למוות באזור רמאללה. עצורים בירושלים, עימותים בחברון. דיווח בתמונות

מאת:
השאירו תגובה
א א א
ילדים עומדים בכניסה למתחם אירוע לציון 66 שנים לנכבה במחנה הפליטים מגאזי, ה-11 למאי, 2014.

ילדים עומדים בכניסה למתחם אירוע לציון 66 שנים לנכבה במחנה הפליטים מגאזי, רצועת עזה, ה-11 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

אמו של נדים סיאם אבו-קארה נפרדת מגופתו במהלך הלוויתם שנערכה ברמאללה, הגדה המערבית, ה-16 למאי, 2014. אבו-קארה ואבו-דאהר נהרגו יום קודם מאש שנורתה אליהם על ידי חיילי ישראליים, במהלך הפגנה לציון 66 ליום הנכבה, ליד כלא עופר. (אקטיבסטילס)

אמו של נדים סיאם אבו-קארה נפרדת מגופתו במהלך הלוויתם שנערכה ברמאללה, ה-16 למאי, 2014. אבו-קארה ואבו-דאהר נהרגו יום קודם מאש שנורתה אליהם על ידי חיילי ישראליים, במהלך הפגנת יום הנכבה ליד כלא עופר. (אקטיבסטילס)

כוחות הבטחון הפלסטינים נושאים את גופותיהם של נדים סיאם אבו-קארה ומוחמד אבו-דאהר, במהלך הלוויתם ברמאללה, הגדה המערבית, ה-16 למאי, 2014. אבו-קארה ואבו-דאהר נהרגו יום קודם מאש שנורתה אליהם על ידי חיילי ישראליים, במהלך הפגנה לציון 66 ליום הנכבה, ליד כלא עופר. (אקטיבסטילס)

כוחות הבטחון הפלסטינים נושאים את גופותיהם של נדים סיאם אבו-קארה ומוחמד אבו-דאהר, במהלך הלוויתם ברמאללה, ה-16 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

פלסטינים מציינים 66 שנים לנכבה בתהלוכה במרכז העיר שכם, הגדה המערבית, ה-14 למאי, 2014. התהלוכה קראה במקביל קריאות לשחרור אסירים הכלואים בבתי כלא ישראליים ונגד מעצרים מנהליים. (אקטיבסטילס)

פלסטינים מציינים 66 שנים לנכבה בתהלוכה במרכז העיר שכם, ה-14 למאי, 2014. בתהלוכה נקראו גם קריאות לשחרור האסירים הפלסטינים בבתי הכלא ישראליים ונגד מעצרים מנהליים. (אקטיבסטילס)

ילד פלסטיני נעצר על ידי חיילים ישראליים במהלך הפגנה לציון 66 שנים לנכבה, שער שכם, מזרח ירושלים, ה-15 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

ילד פלסטיני נעצר על ידי שוטרי מג"ב במהלך הפגנה לציון יום הנכבה, שער שכם, מזרח ירושלים, ה-15 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

פלסטינים משתתפים בצעדת השיבה לציון 66 שנים לנכבה, ליד חורבות הכפר לובייה, ה-6 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

פלסטינים משתתפים בצעדת השיבה לציון 66 שנים לנכבה, ליד חורבות הכפר לובייה, ה-6 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

פלסטיני אזרח ישראל מניף דגל ישראל ליד מדורה במחנה חורבות הכפר לובייה, יום לפני צעדת השיבה, ה-5 במאי, 2014. כפר לובייה, נחרב יחד עם יותר מ-500 כפרים פלסטינים, לפני, במהלך ואחרי מלחמת 1948. ב-6 למאי, צעדו יותר מ-15,000 פלסטינים אזרחי ישראל בצעדת השיבה לציון 66 שנים לנכבה.

פלסטיני אזרח ישראל מניף דגל ישראל ליד מדורה במחנה חורבות הכפר לובייה, יום לפני צעדת השיבה, ה-5 במאי, 2014. הכפר לובייה נחרב יחד עם יותר מ-500 כפרים פלסטינים לפני, במהלך ואחרי מלחמת 1948 (אקטיבסטילס)

ילדים ממחנה הפליטים עאידה מפינים עפיפונים ליד חומת ההפרדה במהלך אירוע לציון יום הנכבה, ה-14 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

ילדים ממחנה הפליטים עאידה מעיפים עפיפונים ליד חומת ההפרדה במהלך אירוע לציון יום הנכבה, ה-14 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

אישה פלסטינית בורחת עם ילדה מגז מדמיע אשר נורה על ידי כוחות ישראליים לתוך קהל של אזרחים במחסום קלנדיה, במהלך תהלוכה לציון 66 שנים לנכבה, הגדה המערבית, ה-15 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

אישה בורחת עם ילדה מגז מדמיע אשר נורה על ידי חיילים לתוך קהל של אזרחים במחסום קלנדיה, במהלך תהלוכה לציון יום השנה לנכבה. ה-15 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

מפגינות פלסטיניות במהלך אירוע לציון 66 שנים לנכבה, שער שכם, ירושלים, ה-14 למאי, 2014.

מפגינות פלסטיניות במהלך אירוע לציון 66 שנים לנכבה, שער שכם, ירושלים, ה-14 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

חייל ישראלי עומד ליד חומת ההפרדה הישרלאית במהלך תהלוכה לציון 66 שנים לנכבה, מחסום קלנדיה, הגדה המערבית, ה-15 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

שוטר מג"ב עומד ליד חומת ההפרדה במהלך תהלוכת יום הנכבה, מחסום קלנדיה, הגדה המערבית, ה-15 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

פלסטינים זורקים אבנים על כוחות ישראליים בדרך המקיפה את חומת ההפרדה הישראלית הבנויה על אדמות הכפר אל-וולג׳ה, במהלך הפגנה ללציון 66 שנים לנכבה, ה-15 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

פלסטינים זורקים אבנים על ג'יפים צבאיים בדרך המקיפה את חומת ההפרדה הבנויה על אדמות הכפר אל-וולג׳ה, במהלך הפגנה לציון 66 שנים לנכבה, ה-15 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

פלסטינים מציינים 66 שנים לנכבה במהלך אירוע ליד מעין ליפטה ליד ירושלים, ה-16 למאי, 2014. פלסטינים הגיעו לכפר ההרוס לכבוד האירוע, וגורשו על ידי כוחות ישראליים ומתנחלים. (אקטיבסטילס)

פליטים מהכפר ליפתא מציינים 66 שנים לגירושם במהלך אירוע ליד מעין הכפר בכניסה לירושלים, ה-16 למאי, 2014. הפליטים גורשו מהמקום על ידי שוטרים. (אקטיבסטילס)

חייל ישראלי יורה לכיוון פלסטינים במהלך עימות בין מפגינים לכוחות ישראליים, בזמן הפגנה לציון 66 שנים לנכבה, ה-15 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

חייל יורה לכיוון מפגינים בזמן הפגנה לציון 66 שנים לנכבה בחברון, ה-15 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

מסיבת עיתונאיים לציון 66 שנים לנכבה, מחנה הפליטים בלטה, הגדה המערבית, ה-14 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

מסיבת עיתונאיים לציון 66 שנים לנכבה, מחנה הפליטים בלטה, הגדה המערבית, ה-14 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

פלסטינים החיים בישראל במהלך אירוע לציון 66 שנים לנכבה, אל־כאברי, ישראל, ה-15 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

עקורים מהכפר אל-כאברי החיים בישראל באירוע על הריסות כפרם, ישראל, ה-15 למאי, 2014. (אקטיבסטילס)

פעילים ישראליים מארגון זוכרות תולים תמונות על מוזיאון האצל ביפו, של ישראליים המחזיקים מכתב הכרה בנכבה הפלסטינית, ה-5 למאי, 2014. המוזיאון נבנה לא רחוק מחורבות הכפר הפלסטיני מנשייה. הפעולה בוצעה בערב יום העצמאות הישראלי לציון 66 שנים לנכבה. (אקטיבסטילס)

פעילים מארגון "זוכרות" תלו תמונות על דפנות בית האצ"ל ביפו. בתמונות נראים ישראליים המחזיקים מכתבי הכרה בנכבה הפלסטינית, ה-5 למאי, 2014. בית האצ"ל נבנה על חורבות הכפר הפלסטיני מנשייה. הפעולה בוצעה בערב יום העצמאות (אקטיבסטילס)

סטודנט פלסטיני אזרח ישראל, מניף את דגל פלסטין במהלך טקס לציון 66 שנים לנכבה שנערך באוניברסיטת תל אביב, ה-11 למאי, 2014. ברקע נראים דגלי ישראל המונפים על ידי סטודנטים ימניים מתנועת אם-תרצו. (אקטיבסטילס)

סטודנט פלסטיני אזרח ישראל, מניף את דגל פלסטין במהלך טקס לציון 66 שנים לנכבה שנערך באוניברסיטת תל אביב, ה-11 למאי, 2014. ברקע נראים דגלי ישראל המונפים על ידי סטודנטים ימניים מתנועת אם-תרצו. (אקטיבסטילס)

 

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

"אנחנו הקורבן המיידי". חיילים בעיסאוויה (אורן זיו / אקטיבסטילס)

בעיסאוויה לא צריכים את הדיכאון שלנו – אלא פתרון מיידי בשטח

מדוע ישראל סימנה דווקא את עיסאוויה כיעד להתעמרות שיטתית ושרירותית? תושבים אומרים כי הסיבה היא שתהליך הישראליזציה שעובר על שכונות אחרות בירושלים פחות מורגש בה. והתוצאה של דיכוי הפלסטיניות היא מצוקה נפשית של שכבת גיל שלמה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf