החברים בשדרות צוחקים על מרצ: אחרי יומיים מפילים יו"ר?

נכון, זנדברג טעתה. קלוגהפט הוא לא איש ראוי להתייעצות. אבל במקום שבו גדלתי, מפלגה היא כמו משפחה ועומדים זה לצד זה גם כשטועים. במקום להתעסק בפרשה האומללה הזו מרצ צריכה להתפנות לאתגרים האמיתיים שעל הפרק

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כותב אורח: אופיר כלפה

ראשית, צריך לומר את הדבר בפה מלא: ח״כ תמר זנדברג עשתה טעות רצינית בכך שהתייעצה עם קלוגהפט. האיש פגע בארגונים חשובים ללא גבולות ומעצורים, ובנוסף לזה הוא גם לא אסטרטג מאד מוצלח לדעתי. וזה בלי קשר לעובדה שנכון בעיני להתייעץ עם גורמים מכל המפה הפוליטית, יש ערך בגיוון.

מצד שני, אני מביט בשיח שהתפתח במפלגה וחושב שהוא יצא מחוץ לכל פרופורציה. אני תושב שדרות. החברים והמשפחה שלי כאן צוחקים עלינו שיומיים אחרי בחירות ואחרי טעות אחת השיח הוא סביב התפטרות היו״ר. יש לי הרבה ביקורת על הליכוד והמדיניות המפלגת שהוא מוביל כנגד מזרחים, ערבים ועניים. לצד זאת יש הרבה מה ללמוד מהתרבות הפוליטית בליכוד שיש בה שיח ביקורתי מבית לצד היכולת להתאחד ולצאת ביחד מול היריבים הפוליטיים ולנצח. ראש הממשלה שקוע בחקירות וגורם לקיטוב בעם, ולא זכור לי שראיתי ליכודניק קורא קבל עם ועדה להתפטרותו. מרצ צריכה ללמוד את התכונות האלה מהליכוד במקום לאמץ את מסורת עריפת הראשים של מפלגת העבודה. די עם הטהרנות והצדקנות הזאת.

> קלוגהפט ביקש את מה שזנדברג לא יכולה לתת לו – לגיטימציה

די עם הטהרנות והצדקנות. תמר זנדברג (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

כמובן שהייתי מעדיף שלא הייתה מתייעצת עם אדם שמשתמש ברעל בקמפיינים, אבל קצת פרופורציות לא יזיקו. אין מי שלא טועה, העיקר הוא היכולת לקחת אחריות ולתקן. הפריימריז הפתוחים במרצ הוכיחו שהציבור רוצה מפלגה דמוקרטית ושיש עשרות אלפים בשמאל שרוצים להיות חלק ממנה. מרצ היא היום המפלגה השלישית בגודלה במספר המתפקדים. זנדברג ניצחה בבחירות כי השכילה להציג מנהיגות שמחפשת חיבורים במקום מחנאות.

ועכשיו לדברים החשובים באמת ואין לי בעיה לחטוף ריקושטים על מה שאני כותב פה. המשבר ההומניטרי בעזה הולך ומדרדר, הגבול מתחמם והבנות שלי רצות למקלטים ומפחדות לישון. מערכת החינוך בערים בפריפריה עדיין מתוקצבת פחות מהמרכז. אין מספיק דירות לדיור הציבורי, הבדואים בנגב מחכים להסדרה והשקעה ביישוביהם, ועוד.

מרצ צריכה לעסוק בכל הסוגיות האלה ואחרות כל יום וכל שעה. לצאת לשטח, להיפגש עם אנשים ולעבוד למענם. בשנה האחרונה ניהלתי לאבי דבוש את המטה. פקדתי מאות אנשים משדרות והסביבה, חרשנו ביחד את כל הישובים בדרום, הצפון והמרכז. כאשר תמר ואבי חברו יחד מתוך החלטה לשלב את החוזקות של מרכז ופריפריה, בייס וקהלים חדשים ואג׳נדה מתחדשת למרצ תמכתי בחיבור וכך גם רבים מהמתפקדים החדשים. את המגמה הזאת מוכרחים להמשיך ולחזק. זה האתגר שלנו כרגע.

אני בעד ביקורת, חברה דמוקרטית נבנית באמצעות ביקורת. במקום שממנו צמחתי ובו גדלתי מפלגה היא משפחה, וכמו בכל המשפחות מדברים על הדברים הכי קשים בכנות אבל גם זוכרים שכולנו ביחד למען מטרות משותפות. ושיהיה לכולם חג שמח!

אופיר כלפה, תושב שדרות וחבר ועידת מרצ.

> מסר ממארגני צעדות השיבה בעזה: "רוצים לחיות בשלום עם הישראלים"

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
"פגישת הפיוס". במרכז: הזמר תאמר נפאר. שני משמאל: ראש עיריית אום אל פחם ד"ר סמיר מחאמיד, ולידו מנכ"ל מרכז מוסאוא געפר פרח (צילום: מרכז מוסאוא)

"פגישת הפיוס". במרכז: הזמר תאמר נפאר. שני משמאל: ראש עיריית אום אל פחם ד"ר סמיר מחאמיד, ולידו מנכ"ל מרכז מוסאוא געפר פרח (צילום: מרכז מוסאוא)

המאבק בין דת לחופש תרבות בחברה הערבית עולה מדרגה

באום אל פחם בוטלה הופעה של הזמר תאמר נפאר. באבו גוש ניסו לבטל הופעה של הזמרת רולא עאזר. האם השמרנות מנצחת, או דווקא ההפך?

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf