משמרת לילה: ישנים בח'אן אל-אחמר בהמתנה לפינוי

מדי ערב מגיעים כמאה צעירים - פלסטינים, ישראלים ובינלאומיים - כדי לעשות את הלילה בכפר הפלסטיני המיועד להריסה. כמו מחאת האוהלים, רק עם דגלי פלסטין. כתבה מצולמת

מאת:
השאירו תגובה
א א א
מאז שבג״ץ דחה את עתירת תושבי ח'אן אל אחמר למנוע את הרס הכפר, ישנים מדי לילה במקום יותר ממאה פעילים. בחצר בית הספר, שהפכה למרכז ההתנגדות להריסה הצפויה, מתכנסים מדי ערב פעילים פלסטינים, ישראלים ובינלאומיים. אחרי ארוחת לילה ושידורים חיים בפייסבוק, הם הולכים לישון על מזרנים ושמיכות שנפרסים על הדשא הסינתטי.

 

מתארגנים לשינה בח'אן אל-אחמר. כמו במחאה החברתית, רק עם דגלי פלסטין

עם זריחה, מורגשת הקלה, אחרי שעוד לילה עבר והכפר עדיין עומד על תילו. התמונות מזכירות את מחאת האוהלים ב-2011: צעירים ישנים תחת כיפת השמיים. רק במקום שלטים בעד דיור בר השגה, ברקע נראים דגלי פלסטין ופורטרטים של ערפאת ואבו מאזן.

מחכים לאור ראשון כדי ללכת הביתה. (צילומים: אורן זיו / אקטיבסטילס)

מחכים לאור ראשון כדי ללכת הביתה. (צילומים: אורן זיו / אקטיבסטילס)

רבים מהפעילים, כולל השר הפלסטיני ווליד עסאף, ממהרים לעזוב את הכפר ברגע שהילדים מתחילים להגיע לבית הספר. בשעות הערב הם יחזרו כנראה שוב לכפר ויבלו בו עוד לילה בתקווה למנוע את ההריסה, או לפחות לעמוד ביחד עם התושבים כשהיא תתרחש.

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
המפגינים היו עולים לגגות, קוראים "אללהו אכבר" ויורדים. מפגינים בטהראן בתמיכה ב"תנועה הירוקה" של מוסאווי ב-2009. (צילום: Milad Avazbeigi CC BY-SA 2.0)

המפגינים היו עולים לגגות, קוראים "אללהו אכבר" ויורדים. מפגינים בטהראן בתמיכה ב"תנועה הירוקה" של מוסאווי ב-2009. (צילום: Milad Avazbeigi CC BY-SA 2.0)

עשור ליום שבו שלטונות איראן גנבו את הניצחון מהאזרחים

ההפגנות שפרצו באיראן לאחר שהשלטונות גזלו את הניצחון ממיר חוסיין מוסאווי ב-2009 חרגו ממחאה נגד זיוף הבחירות. הן יצאו נגד המשטר עצמו. עשור מאוחר יותר, מוסאווי עוד בכלא, אבל התקווה שנתן לא נעלמה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf