ההתנגדות לחיסול התאגיד היא אינטרס של כולנו

אפילו אם מתנגדים להחלפת רשות השידור בתאגיד, או אם חושבים שלא ראוי שיהיה פה רדיו צבאי, חייבים להתנגד למהלכים של נתניהו נגד השידור הציבורי

מאת:
השאירו תגובה
א א א

ההסתערות של בנימין נתניהו על תאגיד השידור הציבורי הופכת לאיום ממשי על הסיכוי לבנות, לקיים או לשמר שידור ציבורי איכותי ובלתי תלוי בישראל – דבר שהוא בפירוש אינטרס של כולנו.

אתמול פורסם בערוץ 10 שראש הממשלה העביר לתאגיד רשימות שחורות ולבנות, של עיתונאים שירצה שיפוטרו מהתאגיד ושל כאלה שיש לשכור. במקביל פורסם שיוזמה חדשה בצמרת הממשלה, שעלולה לקבל את תמיכת השרים הבכירים מהסיעות השונות, תנסה לחסל את התאגיד ולאחד תחת סמכות אחת את רשות השידור, גלי צה"ל והחינוכית. באוויר עדיין נישא הטעם המר של התרגיל של נתניהו וניסנקורן לדחיית פתיחת התאגיד (מישהו מתומכי הדחייה הזאת אז עדיין חושב שהיא הייתה כל כך תמימה?) והצעת החוק של דוד ביטן לבטל את התאגיד כליל.

> שיחה מקומית עומדת לצד הטלוויזיה החברתית מול נסיונות ההשתקה

אני מכיר לא מעט אנשים שמתנגדים למהלך סגירת רשות השידור ופתיחת התאגיד, בין היתר בגלל הפגיעה הקשה שהמהלך יגרום לזכויות עובדים. לכן, לכאורה, לא צריך להצטער על המהלך של נתניהו וביטן. יש גם לא מעט קולות שאומרים שבמדינה דמוקרטית אין מקום לרדיו צבאי, כך שהוצאת גלצ מחוץ לצבא תהיה רק לטובה.

למרות שיש מן האמת בשתי הטענות, אלה גם אלה מתעלמים מהמניע של נתניהו ושות'. לא אזרוח של גלצ ולא זכויות עובדי רשות השידור מעניינים אותם. הדבר היחיד שנמצא על סדר היום עכשיו זה השאלה אם יכול להיות שידור ציבורי עצמאי בישראל, עם מינויים שאינם נשלטים על ידי הדרג הפוליטי, עם שיקולים מערכתיים שלא כפופים להחלטות הממשלה על תקציב השידור הציבורי לשנה הבאה – או לא.

ומול האיום הברור הזה, על עצמאות השידור הציבורי, יש מקום לאחדות במאבק של אנשי התאגיד, הרשות, גלצ, כלל העיתונאים והציבור הרחב. אם רוצים איזושהי מסגרת תקשורת המונים גדולה, במיינסטרים, שמשוחררת מאינטרסים של ההון וחייבת דין וחשבון רק לציבור, חייבים להלחם על השידור הציבורי עכשיו ולעצור את מהלכי נתניהו נגד התאגיד.


לקינוח, הנה הודעת ארגון העיתונאים בישראל מאתמול בעניין:

ארגון העיתונאים מתנגד נחרצות להצעת החוק של יו"ר הקואליציה, דוד ביטן, ולכל יוזמה אחרת שמטרתה לסרס את השידור הציבורי, לפגוע בעצמאותו ולהעמיק באופן משמעותי את התלות שלו בפוליטיקאים שאותם הוא אמור לסקר ולבקר. הארגון מגנה בחריפות את הניסיונות של מקורבי ראש הממשלה להתערב במינויים של עיתונאים ובהתנהלות הפנימית של גופי השידור הציבורי, כפי שפורסמו היום בדה מרקר ובערוץ 10. הארגון יאבק בנחרצות נגד ניסיונות של פוליטיקאים להתערב בשידור הציבורי או לקדם יוזמות להחלישו, וקורא לכל חברי הכנסת מימין ומשמאל שהאינטרס הציבורי עומד לנגד עיניהם לא לתת יד להתנהלות שכזאת.

> מה הקשר בין עמנואל רוזן, האלוף במיל ישראל זיו והמשטר בדרום סודאן?

בנימין נתניהו (עמוס בן גרשום, לע"מ)

התאגיד צריך לקבל ממנו הוראות איזה עיתונאים להעסיק? בנימין נתניהו (עמוס בן גרשום, לע"מ)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

הערכים הנכונים, הרשימה הנכונה. האם יהיה לו גם את האומץ? ניצן הורוביץ (מרים אלסטר / פלאש90)

החיבור בין לוי-אבקסיס ופרץ הוא הזדמנות הפז של מרצ

אחרי שעמיר פרץ בחר בפנייה חסרת תועלת למרכז, השמאל הישראלי זקוק לקול חד ואמיץ. למרצ יש את כל הנתונים להיות הקול הזה. השאלה אם הפעם תשכיל לממש את הפוטנציאל

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf