נתניהו ירד נמוך בקמפיין הזה, אבל ייתכן שזה לא הסוף

ברית פוליטית עם ממשיכי דרכו של הרב כהנא, חיבוק עם קפטן ג'ורג', הלבנתו של בולסונארו חובב הדיקטטורה. את כל הדברים האלה הספיק נתניהו בחודשיים האחרונים. השאלה איזו שפן גזעני הוא עדיין מחזיק בכובע ליום הבחירות

מאת:
השאירו תגובה
א א א

מערכת הבחירות מתקרבת לסיומה. סרטון "הערבים נוהרים" מהיום האחרון של בחירות 2015, מרמז שאולי צפויים תעלולים דומים עד הבחירות והרכבת הממשלה. אך שלוש הדמויות שאימץ ראש הממשלה נתניהו אל חיקו בחודשים האחרונים מסמנות את נתיבה של ספינת המילוט שלו עוד לפני שהודח או נבחר.

במהלך חודש פברואר, קצת לפני ההמלצות על כתבי האישום, פעל נתניהו כאילו היה שליחו הפוליטי של הרב מאיר כהנא. בקדנציה הקודמת הוכיח ביבי שהוא יכול להועיל לגזענות ולכהניזם ממשרד ראש הממשלה. בקמפיין הנוכחי, נתניהו תמך באופן פעיל במועמדת משבצת הצעירים בליכוד המזדהה עם דרכו של כהנא, ודחף בגלוי לאיחוד בימין הגזעני. תמורת מנדט וחצי הוא העניק לתנועה הכהניסטית המוצהרת (שרבים מפלגיה מוכרזים כארגוני טרור בישראל, באירופה ובארצות הברית) חותמת כשרות.

אחר-כך החליט ראש הממשלה לעשות סיבוב בפריים טיים על דמותו של קפטן ג'ורג' – אדם שהפך מוכר לציבור בגלל ציוצי הטוויטר שלו בזהות בדויה, שבהם הידהד מסרים של הכפשה ושנאה. כדי להכחיש כל קשר ביניהם, הזמין נתניהו את הקפטן, ששמו האמיתי גיורא עזרא, למסיבת עיתונאים משותפת שבסיומה לחץ את ידו. "זבל חרא מניאק", "כלב מסריח", "בן זונה", "פדופיל" – אלה מעט שבמעט מההתבטאויות של "קפטן ג'ורג" כלפי פוליטיקאיות ועיתונאים. אבל הסגנון לא הרתיע את נתניהו, אולי ההיפך הוא הנכון: אולי ביבי מתענג על פס הקול של ג'ורג', אחרת לא היה בונה לו במה. וקשה לדעת מי מביניהם הוא בובת-הגרב, ומי מוביל את הממשלה.

נתן כבוד לצייצן שמנבל את פיו בטוויר. נתניהו וגיורא עזרא, הידוע כ"קפטן ג'ורג'", בבית ראש הממשלה (צילום: הדס פרוש / פלאש 90)

נתן כבוד לצייצן שמנבל את פיו בטוויר. נתניהו וגיורא עזרא, הידוע כ"קפטן ג'ורג'", בבית ראש הממשלה (צילום: הדס פרוש / פלאש 90)

את מועדון ידידי בחירות 2019 של נתניהו חתם פרזידיינצ'ה בולסונארו, נשיא ברזיל. ליגה אחרת? בהחלט: ראש המעצמה הדרום אמריקנית הוא חסיד הדיקטטורה הצבאית ששלטה בברזיל עד לפני כמה עשורים.  בולסונארו תומך בגלוי באפליה על בסיס מגדר והעדפה מינית ומתנגד להפלות; הוא הצהיר כי לא היה מרשה לילדו להינשא לאישה שחורה, וכי היה מעדיף שילד שלו יידרס מאשר שייצא מהארון; הוא פועל להרחבת השימוש בנשק ובעונש המוות, ושותף בכיר, בקנה מידה עצום, בהחרפת הסיכון האקלימי מעשה ידי אדם.

במהלך הביקור זכה התכשיט הברזילאי לסיור של כבוד ב"יד ושם" במסגרת הסטארט-אפ תוצרת כחול לבן להלבין דיקטטורים באופן מזורז: ברית כלכלית ופוליטית עם נתניהו, שטיח אדום להיכל ששת המיליונים, וביטוח נגד אנטיאנטישמים ממדינת העם ששרד את השואה. הפרזידיינצ'ה שילם לביבי במקום ובמזומן, כשהכריז עם צאתו מיד הזיכרון המולאמת שהנאצים היו בעצם שמאלנים.

לאן עוד יפליג נתניהו בימי הקמפיין האחרונים ואחריהם? האם יחזק את הברית עם הכהנות? האם מסעו ימשיך להצטלב עם מסעם של זרמים אנטישמיים, או שירחיק בדרך הגאולה, ועוד נזכה לראותו מניח אבן פינה ל"בית מקדש" על ההר? כשעל הפרק לא רק בריחה מכלא, אלא גם תפקיד היסטורי מגלומני וטוהר אחדות האומה, כל האפשרויות פתוחות. הביוב של בלפור עלה על גדותיו וגלש. עליו, הספינה שטה.

 

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
הפגנת בנות ובני נוער נגד אסון האקלים, תל אביב, 20.9.19 (חגי מטר)

הפגנת בנות ובני נוער נגד אסון האקלים, תל אביב, 20.9.19 (חגי מטר)

מליוני מפגינים ביום בינלאומי נגד אסון האקלים: הפגנות תלמידים גם בישראל

אלפי הפגנות עם מליוני משתתפים צפויות להתקיים עד סוף היום ברחבי העולם. בישראל התרכזה המחאה נגד אסון האקלים בהפגנות של מאות בנות ובני נוער, שמקווים שהממשלה החדשה תפעל בנושא. "היערות נשרפים ואתם מהססים", קראו המפגינים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf