שקט מסיתים: נתניהו נואם והתקשורת עוברת לדום

נתניהו משסה את צאן מרעיתו נגד אזרחים ונגד מני נפתלי בשידור חי, ואיש לא עוצר את מחול השדים פן יואשם בגרוע מכל: סיקור לא מאוזן

א א א

כותבת אורחת: כרמלה כהן שלומי

לפני שנים סערה הארץ. ילדה בקריית שמונה אמרה בטלוויזיה: "אני רעבה" ואמות הסיפים רעדו. מאמרים נכתבו ברתחה ותדהמה. אזרחים מחו והשלטון עמד בגבו אל הקיר.

אתמול זה קרה שוב. במקביל לנאום נתניהו הודתה ילדה בת 11 מחולון, בכתבה בערוץ "כאן" על פתיחת שנת הלימודים, שלא פעם היא הולכת לישון רעבה. "כשאגדל", העירה בתום, "אני רוצה להרוויח הרבה כסף. אני רוצה להיות שוטרת".
"מה לעשות, אין…", זעה אמה במבוכה.

אבל אנחנו לא שמענו כי בזמן שילדה חלמה על קלמר וכריך הרמנו כוסית לזכר המדינה. שקט, מסיתים.

> אחרי עשור של רדיפה החלטתי לשבור שתיקה ולענות לג'ראלד שטיינברג

נמאס לומר על התקשורת שלנו שהיא פופוליסטית, היסטרית, מתחנפת  ורדודה, אבל חייבים. הנאמנים המעטים לתפקידם ולא לרוח המפקד מזהרים כיהלום בזבל המהביל. מלכים לרגע קמים ונופלים על המסך ורק נתניהו יהיה חדשות לוהטות חרף העובדה שלא יתראיין אלא בדף הפייסבוק שלו, משל היה אושיית פייסבוק כמו בר רפאלי או "הצל" ומאות אלפי עוקביהם.

נאומו אתמול במפגן הנוהרים באוטובוסים של ביטן היה אבדן עשתונות מוחלט של שליט היסטרי ומפוחד שאיבד את דרכו אבל מצליח למוטט את עמודי היסוד של העם שהוא שליטו, וכמו מהמר עם מזל משוגע זוכה שוב ושוב בקרב על לב מצביעיו, ולתפארת תקשורת הסוגדת לכוחו המשחית.

עומד איש מבוגר ולחוץ, רואה צל הרים כמני נפתלי ויורה לכל עבר. לא כלכלה, לא חברה, לא נכים, לא ביטחון ולא שנת הלימודים שבפתח, לך מפה ילד, תהיה גבר, אתה רואה שאני מנהל פה מדינה. אפילו הסורים לא מטרידים את הראש. גם החיזבאללה סבבוש.

הכרזת מלחמה על צללים

מה כן? מני נפתלי. מה לנו הגרעין האירני כשאב-הבית לשעבר מפגין בפתח תקווה במימון הקרן להשמדת ישראל, כמאמר הסלוגן של בן המלך. לשם כך יתקבצו חברי ליכוד מכל קצוות ארץ להקשיב לנאום האקדוחנים שנאם מנהיג העם היהודי בארץ ובתפוצות נגד עובד לשעבר. שמעו שמיים והאזיני ארץ, מני נפתלי הקפיץ את הוצאות האוכל של מעון ראש הממשלה, הטריד מינית, גנב אוכל והרביץ למישהו. עכשיו הוא עושה הפיכה. תשאלו את אשתי. ואל תתפלאו אם גנב צוללת. חכו חכו. כזה גיבור ראש הממשלה שלנו.

נתניהו הכריז מלחמה על צללים. האיש שכתב שצריך להפיל את רבין עושה במדיה כבשלו ומשסה את צאן מרעיתו באזרחים ובאב הבית ואין פוצה פה ומצפצף ואיש לא יעצור את מחול השדים הזה שמא ייאשם בגרוע מכל: סיקור לא מאוזן. ככה התרגלו תושבי הממלכה שיצר לעצמו בשנות שלטון ארוכות מדי, ככה התרגלה תקשורת עצלה ומפוחדת ברובה שאימת האיזון הקדוש נפלה עליה, ולא תניח מידיה את הפלס ותשקול בחרדה בין ימין ושמאל, ביבי ובוז'י, הענק וגנו.

> התקשורת מתעלמת, אבל מני נפתלי הוא גיבור עממי

עומד איש מבוגר ולחוץ, רואה צל הרים כמני נפתלי ויורה לכל עבר. נתניהו בכנס תמיכה והרמת כוסית לכבוד השנה החדשה (מרים אלסטר/פלאש90)

עומד איש מבוגר ולחוץ, רואה צל הרים כמני נפתלי ויורה לכל עבר. נתניהו בכנס תמיכה והרמת כוסית לכבוד השנה החדשה (מרים אלסטר/פלאש90)

את ההפגנות החוקיות תסקר התקשורת אחרי 39 שבועות של דממה, ורק כשביטן, סריס המלך שהתקשורת אוהבת לאהוב, יואיל לארגן מניין עם דגלים מול הפגנת אלפי אזרחים שראש הממשלה מסית נגדם. אבל כשמרכז הליכוד נקרא לדגלו של המלך החשוד, תקדיש הממלכה השביעית המוטה את מהדורות החדשות בשידורים חיים, ושוב יככב בהם מנהל המדינה הזחוח ביטן. הוא עממיקו אותנטיקו, קטעים אתו. ולאורן חזן נולדה בת, היתה פריצת שידור, אל תגידו לא ידעתי.

אתמול בערוץ 2 הטיחה דוריה למפל, קריינית חדשות הלילה, במני נפתלי שאלות מגרונו של נתניהו ולא שעתה לתשובות. מהאזרח המותקף, לא מהמנהיג שתקף אותו בנאום חג, חלילה. נתניהו לא מתראיין אלא אם המתנחל ריקלין חורץ לשון ארוכה ומהנהן בצייתנות, שאז לובש המראיין את פני שרה נתניהו ומכלה זעמו במי שמטריח עצמו לאולפן לענות על שאלות קשות.

האם תפרוץ כאן מלחמת צוק-נפתלי? לכלבי השמירה אין פתרונים ולנו תמיד תהיה פתח-תקווה. לפחות עד להודעה חדשה. מנדלבליט מתלבט ממושכות ובית המשפט העליון גם. ולאזרח ינעם.

כרמלה כהן שלומי, עוסקת זעירה, כותבת המון וסופרת מעט. סיפור שכתבה מופיע בספר "עד קצה הזריחה" שיצא לאור השנה.

> לזה נתניהו לא יתייחס: מתנחלים הטרידו מינית תושבת חברון לעיניי חיילים

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
שוטרים עוצרים באלימות את אחד המפגינים נגד הבטח על הגדר בעזה. חיפה, 18 במאי 2018. (צילום: נדין נאשף)

שוטרים עוצרים באלימות את אחד המפגינים נגד הבטח על הגדר בעזה. חיפה, 18 במאי 2018. (צילום: נדין נאשף)

פצועים ועצורים בהפגנה למען עזה בחיפה: "המשטרה רצתה להעביר מסר"

22 מפגינים, ערבים ויהודים, נעצרו במהלך ההפגנה בה לקחו חלק מאות. בין העצורים גם ג'עפר פרח, מנכ"ל מוסאוא, שהועבר לבי"ח לאחר שרגלו נשברה בזמן שהוחזק במשטרה. היום תתקיים הפגנה מול משטרת חיפה במחאה על האלימות

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
silencej89sjf