שלום אורי, שלום חבר

מההפגנה בגדה לפני כארבעים שנה דרך הביקור ההיסטורי אצל יאסר ערפאת הנצור בביירות והתמיכה הבלתי מסוייגת בפתרון שתי המדינות – איש אש"ף, אליאס זננירי, נפרד מאורי אבנרי, חבר ומורה דרך

מאת:
השאירו תגובה
א א א

שלום אורי, שלום חבר.

אורי אבנרי היה מסוג האנשים שהיה קל כל כך לאהוב, אויב שהפך לתומך ולחבר קרוב. אני זוכר את הפעם הראשונה בה נפגשנו, לפני ארבעים שנה כמעט. זה היה במהלך הפגנה כלשהי, ואורי עמד בראש קבוצת ישראלים שמחתה נגד הריסת בית בגדה המערבית. אני הייתי עיתונאי צעיר שרק החל את הקריירה שלו ביומון אל פג'ר בירושלים המזרחית.

מאז חלפו שנים רבות, והחברות בינינו הלכה והתעצמה. כשאורי הדהים את העולם בביקורו ההיסטורי אצל יאסר ערפאת הנצור בביירות ביולי 1982, הרגשתי שהאיש נטל על עצמו סיכון עצום ביודעו כי המוסד עוקב אחרי ערפאת שבעה ימים בשבוע, עשרים וארבע שעות ביממה.

הודות לספרו של רונן ברגמן, "השכם להרגו: ההיסטוריה של הסיכול הממוקד", גיליתי לאחרונה כי חששותיי היו מבוססים היטב. במהלך כל השנים הללו, אורי מעולם לא חזר בו מאמונותיו. הוא האמין בשלום אמת בין ישראל והעם הפלסטיני. הוא תמך בפתרון שתי המדינות כפי שלא תמך בו איש. למעשה, הוא היה בין הראשונים שקראו להקמתה של פלסטין עצמאית.

כדי למנות את כל מעשיו הטובים של אורי אדם יזדקק לא לספר כי אם לאנציקלופדיה שלמה. בשנים האחרונות הקפדתי לקרוא את מאמריו השבועיים, בהם מצאתי הזדמנות פז ללמוד היסטוריה מזווית אחרת לגמרי, מפרספקטיבה שונה.

אורי, היית למורה דרך שלא יישכח לעולם.

נוח על משכבך בשלום, חבר.

אליאס זננירי, סגן יו"ר ועדת אש"ף לקשר עם הציבור הישראלי.

חבר, מורה דרך, מאמין בלתי נלאה. אורי ורחל אבנרי במהלך הפגנה (צילום: אורן זיו/אקטיבסטילס)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

לכנסת או לשטח? חברי בל"ד בדרכם לפגוש את הנשיא לאחר המועד הראשון של בחירות 2019 (נועם רבקין פנטון / פלאש 90)

שעת המשבר הגורלית של בל"ד

על רקע הירידה בכוחה ובמעמדה הציבורי, והקשיים בהחייאת הרשימה המשותפת, בל"ד תחליט ביום שלישי האם פניה חזרה לכנסת או לניסיון להוביל מאבק חוץ פרלמנטרי. החלטה שעלולה להותיר אותה קירחת מכאן ומכאן

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf