שלי יחימוביץ' אדישה לגורל הגז לא פחות מדרעי

מבקריו של דרעי, ובראשם יחימוביץ', מצפים ממנו לוותר על הישגים קואליציוניים המשמעותיים לציבור בוחריו הרבה יותר מאשר סוגיית הגז, בעוד הם עצמם לא מוכנים לשלם את המחיר האלקטוראלי לעצירת המתווה

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כמה מילים על דרעי והגז.

אמת – דרעי הפקיר את הגז, ובחר שלא לפרק את הממשלה ובלבד שהמתווה לא יעבור.

אם דרעי היה בוחר לפרק את הממשלה טרם עבר התקציב ובוטל חוק הגיוס, רק בגלל מתווה הגז, הוא היה משלם מחיר אלקטורלי עצום – בשביל רוב הבוחרים של ש"ס, ביטול חוק הגיוס והגיור, העלאת קצבאות ילדים והבטחת הכנסה הם יותר אקוטיים מהגז. אפשר להתווכח האם הם צודקים, אבל זו המציאות. בשביל חלק גדול מהחברה הישראלית, סוגיית הגז נתפסת כמלחמה של אליטות על כסף שהם בלאו הכי לא ייראו ממנו שקל.

האם מצופה מדרעי לפרק את הממשלה ולוותר על כל הישגי המו"מ הקואליציוני בשביל לדחות את העברת מתווה הגז (שאולי יעבור בלעדיו בעזרת לפיד וליברמן), ועל זה לשלם מחיר אלקטורלי שיכול להיות קריטי לש"ס?

אני בטוח שאתם חושבים שכן, אך תהיו מספיק הוגנים לשאול האם אתם מצפים ממבקריו – ובראשם המתמודדת שלי יחימוביץ' – לשלם מחיר אלקטורלי שכזה? האם היא תהיה מוכנה לנטוש את שאר המטרות והיעדים שלשמם שלחו אותה בוחריה (סיום הכיבוש, תקציב חברתי, טיפול בשחיתות) ולהצטרף לממשלת נתניהו בתמורה לפתיחת מתווה הגז? ברור שלא.

> כך מצפצפת הממשלה על הציבור כל הדרך אל הגז

האם מצופה ממנו לשלם מחיר אלקטוראלי שמבקריו לא מוכנים לשלם? אריה דרעי (צילום: אקטיבסטילס)

האם מצופה ממנו לשלם מחיר אלקטוראלי שמבקריו לא מוכנים לשלם? אריה דרעי (צילום: אקטיבסטילס)

טלו קורה

יחימוביץ', כחלון, לפיד, דרעי וגלאון – אדישים לגורל הגז הישראלי. ליחימוביץ' כיסא פנוי על שולחן הממשלה (היא יכולה לקחת את משרד הכלכלה אגב, שהתפנה אתמול), ויו"ר מפלגתה הרצוג לבטח לא היה מתנגד. אם זאת הנדוניה על הרחבת הממשלה – הגז, סביר להניח שנתניהו היה משלם אותה. אבל יחימוביץ' אפילו לא מציעה את הנדוניה הזו. כי בצד של יחימוביץ' שום דבר לא שווה הצטרפות לממשלת נתניהו (ובצדק).

אף אחד לא חושב אפילו לדרוש מיחימוביץ' וזהבה גלאון להצטרף לממשלה כדי לבלום את מתווה הגז – ואף אחד לא שוקל שם אפילו את האופציה הזו. המחאה שלה נותרת על גבול קפלן-כיכר רבין, ולכל היותר פוסטים בפייסבוק. יחימוביץ' לא צריכה לשלם על הגז מחיר אלקטורלי, אבל לדרוש מדרעי "להתאבד" על המתווה – זו הדאגה האמיתית והכנה שלה לשקופים. אם זו לא צביעות, הרי שזו טהרנות.

אם בשביל יחימוביץ' הכל שווה בשביל לבלום את מתווה הגז, שתאמר – מה היא מוכנה להקריב בשביל זה?

כשלעצמי, אני חייב לומר, לא הייתי רוצה לראות אף אחד נכנס לממשלת ביבי בשביל הגז או בשביל כל דבר אחר, והייתי שמח אם דרעי – מכל סיבה שהיא – היה שולח את הממשלה הזו לעזאזל.

אך במאבק על הגז בחרו ב'מחנה הציוני' ו'מרצ' שלא לצאת מגדרן וללכת נגד האלקטורט שלהן – בדיוק כמו שדרעי, החרדי והמזרחי, הסמן השפוי בממשלת נתניהו, בחר לעשות.

עד שאתם אומרים לו טול קיסם מבין שיניך, טלו קורה מבין עיניכם.

> דרעי מבין עד כמה מתווה הגז מסוכן ובכל זאת בוחר להתחמק

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
התנחלות לא-חרדית מקבלת מימון ממשלתי של 3,632 שקל לשירותים חברתיים לתושב. תושב בעיירת פיתוח מקבל 2,326 שקל. שכונה במעלה אדומים (צילום: קובי גדעון / פלאש 90)

התנחלות לא-חרדית מקבלת מימון ממשלתי של 3,632 שקל לשירותים חברתיים לתושב. תושב בעיירת פיתוח מקבל 2,326 שקל. שכונה במעלה אדומים (צילום: קובי גדעון / פלאש 90)

מחקר: לאורך 20 שנה, ההתנחלויות הלא-חרדיות מקבלות הכי הרבה

דוח של מרכז אדוה בחן מה גודל ההשתתפות של הממשלה במימון שירותים חברתיים ברשויות. ההתנחלויות הלא-חרדיות במקום הראשון, עיירות הפיתוח מקבלות הרבה פחות, וההתנחלויות החרדיות במקום האחרון  

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf