יום הולדת שמונים בהפגנה השבועית בבלעין

א א א

כשלושים פלסטינים וישראלים השתתפו היום (שישי) בצהריים בכפר בלעין בהפגנה השבועית נגד החומה וההתנחלויות. ההפגנה היום הייתה גם בסימן יום הולדת 80 לאחד מהפעילים הוותיקים והמסורים של המאבק, אילן שליף, ובין הסיסמאות נגד הכיבוש קראו המפגינים גם איחולי ברכה לשליף, שציין בגאווה שזו הפגנת יום השישי ה-466 ("או 467, לא בטוח") שלו בכפר.

כבכל שבוע זה למעלה מ-12 וחצי שנים צעדו המפגינים לעבר חומת ההפרדה, שנבנתה על אדמות הכפר והשאירה למעלה מאלף דונם מהאדמות בצד השני. מאז הקמת החומה הולכת וצומחת התנחלות קרית ספר על אדמות הכפר שמעבר לחומה. בהתאם למדיניות של השנה האחרונה, הצבא לא שלח נוכחות להפגנה, והמוחים עמדו מול החומה, דפקו על השער הסגור, וחלקם טיפסו את שמונת המטרים של הבטון היצוק כדי לתלות דגלי פלסטין על ראשה. (רקע על המאבק בבלעין ניתן למצוא כאן).

בתום ההפגנה הלכו המפגינים לארוחת יום הולדת לכבוד שליף בתוך הכפר.

> קבלת שבת בבית כחלון: אל תתן יד לגירוש גבעת עמל

מפגינים טיפסו על החומה בבלעין ותלו דגלי פלסטין (חגי מטר)

מפגינים טיפסו על החומה בבלעין ותלו דגלי פלסטין (חגי מטר)

אילן שליף, יליד ירושלים, הצטרף מיד אחרי מלחמת ששת הימים לארגון "מצפן", והיה חבר פעיל בו עשרות שנים. עם התעוררות המאבק העממי בשטחים נגד החומה הצטרף ל"אנרכיסטים נגד הגדר", לקח על עצמו את ארגון ההסעות השבועיות לבלעין, ומאז מגיע באופן קבוע לכפר, שבו הפך לבן בית. בשנים האחרונות היה אילן שליף בין מקימי הארגון האנרכיסטי "אחדות". גם אחרי גיל 80, הוא מתכוון להמשיך להגיע כל שבוע להפגנה בבלעין.

לשאלה איך הוא מסכם 466 (או 467) הפגנות בכפר הוא ענה היום: "זה הצומוד בהתגלמותו".

> הפגנה בשייח' ג'ראח: "אם יצליחו לפנות אותנו, עשרות משפחות בשכונה יהיו בסכנה"

ראתב אבו-רחמה עןן אילן שליף בהפגנה בבלעין (חגי מטר)

ראתב אבו-רחמה עןן אילן שליף בהפגנה בבלעין (חגי מטר)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
חגיגות בכיכר רבין, לוויות בעזה. נטע ברזילי. (תומר ניוברג / פלאש90)

חגיגות בכיכר רבין, לוויות בעזה. נטע ברזילי. (תומר ניוברג / פלאש90)

הגרסה השמאלנית ל-TOY: "פה ושם מורידים עוד עזתי"

גרסת הקאבר של עדי גרנות לשיר הזוכה באירוויזיון מסרבת לשכוח כי בזמן שבעזה קברו שישים מתים שנורו על הגדר, בתל אביב רקדו עם נטע ברזילי

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
silencej89sjf