הנשק החדש של משטרת ישראל נגד צלמים: מים מינרליים

א א א

כתב: אורן זיו

בתקופה האחרונה נראה שמשטרת ישראל החמירה את היחס לצלמים, והערב (שני) בהפגנת האתיופים בכיכר רבין נראה שהם עלו על שיטה חדשה: כשמפגינים ניסו לעבור את המחסום המשטרתי ליד קפה לנדוור, השוטרים החלו להכות ולעצור את מי שעמד בשורות הראשונות. בזמן שהעצורים שכבו על הקרקע, שוטרים סמויים פתחו בקבוקי מים והחלו לשפוך על הצלמים בניסיון למנוע את תיעוד האלימות.

חשבתי שמדובר במקרה בודד אבל צלם נוסף של אחד העיתונים סיפר שגם על המצלמות שלו שפכו מים.

אחרי שהתרגלנו לגז, גומי, כדורי ספוג ומי בואש, בהם המשטרה משתמשת באופן קבוע גם נגד עיתונאים, המים המינרליים הם שינוי מרענן.

> "השוטרים ממשיכים בחייהם, אבל אחי כבר לא בין החיים"

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

גם במרחק כמעט ארבעים שנה, קשה שלא להעריץ ולהעריך את אופיר על הגשת כזו תוכנית. שייקה אופיר ב"סלם ותעלם" (צילום מסך)

الی اللقاء חינוכית: געגועים לימים בהם הערבית הייתה במיינסטרים

לא רק "זהו זה" וקישקשתא: סגירת הטלוויזיה החינוכית מעוררת געגועים גם לג'ארכּ קריבכּ, סלם ותעלם ועוד שלל תכניות שהביאו את הערבית ללב הפריים-טיים הישראלי בטבעיות ובחן, בעידן שלפני חוק הלאום

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf