הסרבנית החדשה הדס טל תרצה עשרים ימי מחבוש בכלא שש

א א א

מאת: אלי ביתאן

בתום לילה של מעצר בבקו"ם גזר הצבא היום (שלישי) עשרים ימי מחבוש על הסרבנית הדס טל, אותם היא תרצה בכלא שש. כפי שדווח ב"שיחה מקומית", טל בת ה-18 מעמק יזרעאל התייצבה אמש בבסיס קליטה ומיון בתל השומר והצהירה על סירובה להתגייס. הדס מצטרפת לסרבנית המצפון נועה גור גולן, שנשפטה בשבוע שעבר לתקופת מאסר שנייה של 30 יום, לאחר שריצתה כבר מאסר של 14 ימים בגין סירובה בחודש שעבר.

בראיון לשיחה מקומית שהתפרסם השבוע, השיבה טל לשאלתה של אורלי נוי על האפקט של פעולת הסירוב בתוך המאבק לסיום הכיבוש:

"הגברת המודעות לעצם העובדה שיש כיבוש. זה אבסורד שאנשים, גם מבוגרים, שחיים כאן כל החיים שלהם לא מודעים לכך שיש מיליוני אנשים תחת שליטתנו ללא אזרחות. תגובות מפלסטינים ופעילי שלום וזכויות אדם ברחבי העולם מאוד מעודדות, וחשוב לי להראות שיש עוד קולות בישראל. מאוד קל לנו כישראלים שחיים במציאות הזו פשוט להתעלם, לא לדעת, ולהמשיך בחיים שלנו. אנחנו מוסללים לזה מגיל אפס. לכן העצירה חייבת להיות אקטיבית, מודעת, וזה לא פשוט. אני מקווה שהמעשה שלי יעורר יותר את המודעות הזו".

כאמור, עם כליאתה מצטרפת טל לסרבנית הכלואה נועה גור-גולן, אליהן קדמו שורה של סרבניות וסרבני מצפון בשנים האחרונות בהם עתליה בן-אבא, תמר זאבי, תמר אלון, תאיר קמינר ואחרות, שסירבו ונכלאו לפרקי זמן ממושכים.

> ראיון עם סרבנית המצפון הדס טל בדרך לכלא: "מסרבת להיות כלי בידי השלטון"

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
חגיגות בכיכר רבין, לוויות בעזה. נטע ברזילי. (תומר ניוברג / פלאש90)

חגיגות בכיכר רבין, לוויות בעזה. נטע ברזילי. (תומר ניוברג / פלאש90)

הגרסה השמאלנית ל-TOY: "פה ושם מורידים עוד עזתי"

גרסת הקאבר של עדי גרנות לשיר הזוכה באירוויזיון מסרבת לשכוח כי בזמן שבעזה קברו שישים מתים שנורו על הגדר, בתל אביב רקדו עם נטע ברזילי

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
silencej89sjf