צפו: הפגנה נגד מבקשי המקלט בעקבות החלטת בג"ץ

מאת:
השאירו תגובה
א א א

אתמול (שלישי) בשעות הערב המאוחרות יצאו לרחובות כמה עשרות מתושבות ותושבי דרום תל אביב והפגינו נגד החלטת בג״ץ בעניין חוק ההסתננות. בג"ץ אישר את החוק, אך קבע כי יש לצמצם את פרק הזמן שמבקשי מקלט יישבו בכלא "חולות", כך שיפחת משמעותית מ-20 חודשים.

התושבות, חלקן בחולצות שחורות עם כיתוב "החזית לשחרור דרום תל אביב", קראו קריאות נגד בג״ץ ונגד מבקשי המקלט הבודדים שהתקבצו סביבן. בחלק מהשלטים שנשאו הופיע הכיתוב "בג״צ שופך את דמנו" ו-"מהיום לוקחים את החוק ליידים". באווירת ההסתה והשנאה המתגברת ברחובות בהחלט מוצדק לפחד מהקריאות האלה.

שפי פז, ממארגנות המחאה, פרסמה יום לפני כן סרטון בו נראית מבקשת מקלט תוקפת נשים יהודיות מדרום תל אביב עם קרש. עדי ראיה שהיו במקום סיפרו כי לפני מה שנראה בסרטון הגיעו פז ופעילות אחרות למקום עם ערמת זבל אותה שפכו ברחוב. לטענת העדים הפעילות גם תקפו ילד בן 4 ואישה בהיריון.

הסתה בפייסבוק נגד מבקשי מקלט אינה חדשה, ווהגיעה גם לדפי הפייסבוק האישיים של שרים בממשלה. שרת המשפטים איילת שקד, פרסמה שעות ספורות לפני החלטת בג״ץ פוסט המציג וידאו של מבקש מקלט לכאורה המתקיף אישה ברחוב. מהר מאוד התברר שהסרטון בכלל צולם בתורכיה ושקד מיהרה להסירו, אבל לא התנצלה.

אווירת הדה-הומניזציה שוב מקבלת לגיטימציה משרים בממשלה, הפעם נגד אוכלוסיית מבקשי המקלט. אין פלא כי במקום בו שרי ממשלה מצפצפים וקוראים נגד מערכת המשפט, קוראים אזרחים לקחת את החוק לידיים.

> בג" מצמץ ראשון: אישר את הגרסה השלישית לחוק ההסתננות

תושבות דרום תל אביב מפגינות מול מבקשי מקלט בגינת לוינסקי בדרום תל אביב, 11 באוגוסט 2015. (אקטיבסטילס)

תושבות דרום תל אביב מפגינות מול מבקשי מקלט בגינת לוינסקי בדרום תל אביב, 11 באוגוסט 2015. (אקטיבסטילס)

מבקש מקלט אשר יצא נגד קריאות המפגינות מורחק ע״י שוטרים, 11 באוגוסט 2015. (אקטיבסטילס)

מבקש מקלט אשר יצא נגד קריאות המפגינות מורחק ע״י שוטרים, 11 באוגוסט 2015. (אקטיבסטילס)

שפי פז, ממארגנות המחאה, במהלך ההפגנה. 11 באוגוסט 2015. (אקטיבסטילס)

שפי פז, ממארגנות המחאה, במהלך ההפגנה. 11 באוגוסט 2015. (אקטיבסטילס)

 

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

"להיפגש עם פלסטינים בספרות זה הרבה פחות מאיים". ערב ההשקה ל"בלשון כרותה" במכון ון ליר (צילום באדיבות הוצאת "מכתוב")

בלשון כרותה ובוטחת: הקובץ הגדול ביותר של פרוזה פלסטינית בעברית

האנתולוגיה "בלשון כרותה", המקבצת את יצירותיהם של 57 סופרים פלסטינים בעברית, מאתגרת הן את המבט האוריינטליסטי הישראלי והן את ההסתייגות הערבית מפני נורמליזציה תרבותית עם ישראל. "הבנתי שליהודים, דווקא ליהודים, אני צריכה לספר את הסיפור שלי"

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf