הרג המפגינים בביתוניא: בצלם תעביר את כלל החומר המצולם למשטרה הצבאית

מאת:
השאירו תגובה
א א א

בעקבות חשיפת תמונות הירי הקטלני בנערים הפלסטינים בהפגנת יום הנכבא, עליה דיווח כאן לראשונה ג'ון בראון, תעביר בצלם למשטרה הצבאית את כלל החומר המצולם מהאירוע, כפי שזה הגיע לידיה מהמקורות הפלסטינים. החומר כולל תיעוד מארבע מצלמות אבטחה שונות במשך זמן רב.

בהודעה לעיתונות מסרה דוברת בצלם שרית מיכאלי כי חומר הגלם מצוי במשרדי הארגון, והזמינה את נציגי התקשורת להתרשם ממנו בעצמם. "צילומי מצלמות האבטחה מוכיחים כי בשום שלב לא נשקפה לאנשי כוחות הביטחון סכנה כלשהי מצד שני ההרוגים ושני הפצועים, או מצד אדם כלשהו שהיה בסמיכות אליהם בעת הירי", מסרה מיכאלי.

בצלם תובעת כי המשטרה הצבאית תחקור לא רק את התנהלות הכח הצבאי באירוע, אלא גם את ההוראות שנתנו קצינים בכירים שהיו נוכחים במקום, וכן "מידע שאינו משקף את המציאות" שמסר דובר צה"ל לתקשורת לאחר האירוע.

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
41% מהנשים המוכות הן ערביות, אבל רק שלושה מ-14 המקלטים מיועדות לנשים ערביות, אבל ארדן רואה במקלט נוסף סימן לכניעה. השר גלעד ארדן (צילום: פלאש 90)

41% מהנשים המוכות הן ערביות, אבל רק שלושה מ-14 המקלטים מיועדות לנשים ערביות, אבל ארדן רואה במקלט נוסף סימן לכניעה. השר גלעד ארדן (צילום: פלאש 90)

מרוב גזענות, ארדן שכח שהוא עצמו קידם מקלטים לנשים ערביות

גלעד ארדן הזהיר שממשלה עם איימן עודה עלולה להביא לנו הקמת "עוד מעונות לנשים מוכות" במגזר הערבי. הוא לא זכר שוועדה שהוא עומד בראשה אישרה הצעה דומה. אבל כשההצעה באה מעודה, אין לו בעיה לזלזל בביטחון הנשים הערביות

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf