פליטים ועקורים פלסטינים, לוחמי תש"ח ומומחים העידו בפני "ועדת האמת לאחריות החברה הישראלית לנכבה"

מאת:
השאירו תגובה
א א א

עמותת "זוכרות" קיימה השבוע בבאר שבע אירוע תחת השם "ועדת האמת לאחריות החברה הישראלית לאירועי 1948-1960 בדרום". בהזמנה לאירוע נכתב: "הוועדה הוקמה כדי לקדם את קבלת אחריות של החברה הישראלית על חלקה באירועי הנכבה בפלסטינית בשנים 1948-1960 בנגב, ובדרום, ולחשוף את נסיבות גירושם ועקירתם של רבבות מתושבי האזור ממקומות מגוריהם ומניעת שיבתם". באירוע העידו פלסטינים תושבי האזור ונכחו בו עיתונאים, פעילים ומתעניינים רבים.

דיווח וצילום: אחמד אל-באז/אקטיבסטילס

ועדת האמת לאחריות החברה הישראלית לאירוע 1958-1960, נגב, 10 דצמבר, 2014. אחמד אל-באז/אקטיבסטילס

ועדת האמת לאחריות החברה הישראלית לאירוע 1958-1960, נגב, 10 דצמבר, 2014. אחמד אל-באז/אקטיבסטילס

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
חבר הכנסת והמפגין הטרי בני גנץ על הבמה בהפגנת האופוזיציה (אורן זיו)

חבר הכנסת והמפגין הטרי בני גנץ על הבמה בהפגנת האופוזיציה (אורן זיו)

בני גנץ ואיימן עודה עמדו על אותה במה, והשמיים לא נפלו

במצב חירום, מול המהפכה האנטי-דמוקרטית שמתכנן נתניהו, או שאתה איתנו או שאתה נגדנו. אבל כדי לייצר "ברית יהודית-ערבית", יש צורך בהרבה יותר מהפגנה אחת. צריך לגבש שפה חדשה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf