חברת הפרלמנט הפלסטינית חאלדה ג'ראר נשלחה למעצר מנהלי

מאת:
השאירו תגובה
א א א

חאלדה ג'ראר, פעילה פמיניסטית וחברת המועצה המחוקקת הפלסטינית, תשב לפחות ארבעה שישה חודשים בכלא במעצר מנהלי – ללא כתב אישום וללא משפט. נגד ג'ראר הוצא צו מעצר מנהלי שאושר היום על ידי בית המשפט הצבאי. בתום ארבעת החודשים יוכל הצבא לחדש את צו המעצר פעם נוספת, וכך שוב ושוב ללא הגבלת זמן.

ג'ראר, חברת החזית העממית, נעצרה על ידי חיילים בביתה באזור רמאללה ביום חמישי בבוקר. דובר צה"ל מסר לסוכנות "מען" כי ג'ראר מעורבת בפעילות טרור, וכי המעצר קשור גם לסירובה לציית לצו גירוש מרמאללה ליריחו שהוצא לה באוגוסט. עם זאת, כאמור, בצבא לא גיבשו כתב אישום נגד חברת המועצה המחוקקת, והיא לא תעמוד למשפט.

לצד ג'ראר ישנם עוד 16 חברים במועצה המחוקקת, הפרלמנט הפלסטיני, שמוחזקים בבתי כלא בישראל. תשעה מהם, כולל יו"ר המועצה עזיז דוויק, מוחזקים במעצר מנהלי מתמשך.

חברת הכנסת עאידה תומא-סולימאן מהרשימה המשותפת גינתה היום את המעצר ואמרה כי מדובר בשלילת החירות של חברי פרלמנט נבחרים, דווקא בימים שבהם מציינים יציאה מעבדות לחירות.

> ירדה מהפסים: מסע בזמן ברכבת פלסטין הנעלמת

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
41% מהנשים המוכות הן ערביות, אבל רק שלושה מ-14 המקלטים מיועדות לנשים ערביות, אבל ארדן רואה במקלט נוסף סימן לכניעה. השר גלעד ארדן (צילום: פלאש 90)

41% מהנשים המוכות הן ערביות, אבל רק שלושה מ-14 המקלטים מיועדות לנשים ערביות, אבל ארדן רואה במקלט נוסף סימן לכניעה. השר גלעד ארדן (צילום: פלאש 90)

מרוב גזענות, ארדן שכח שהוא עצמו קידם מקלטים לנשים ערביות

גלעד ארדן הזהיר שממשלה עם איימן עודה עלולה להביא לנו הקמת "עוד מעונות לנשים מוכות" במגזר הערבי. הוא לא זכר שוועדה שהוא עומד בראשה אישרה הצעה דומה. אבל כשההצעה באה מעודה, אין לו בעיה לזלזל בביטחון הנשים הערביות

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf