שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו

קצרים

מאות אנשי אקדמיה קוראים להחרים כנס בינלאומי באוניברסיטה העברית

מאת |
ועידת האגודה האנתרופולוגית האמריקאית מצביעה על יוזמת החרם על מוסדות אקדמיים בישראל (אלכס שמס)

מה הלאה? יאסרו על פעילים נגד הכיבוש ללמד? לעבוד? ועידת האגודה האנתרופולוגית האמריקאית מצביעה על יוזמת החרם על מוסדות אקדמיים בישראל (אלכס שמס)

270 אנשי אקדמיה מ-19 ארצות חתמו על מכתב בו הם קוראים להחרים את כנס הג׳נוסייד החמישי המתקיים באוניברסיטה העברית ב-26-29 ביוני.

במכתב, שנשלח לגוף המארגן: ״הרשת הבינלאומית של חוקרי ג׳נוסייד״ (INoGS), ביקשו אנשי האקדמיה ״להצביע על הצביעות של קיום כנס שכזה בישראל, בזמן שבו מעשיה של ישראל נצפים בעדשות של טיהור אתני וג׳נוסייד המקושרים לקולוניאליזם התנחלותי״.

לטענת החתומים, מעשיה של ישראל בקיץ 2014 חשודים כפשעים נגד האנושות, כך שזה "בלתי הולם בעליל לקיים כנס שכזה בישראל". אחד החתומים הוא פרופסור ג׳ון דוקר, חוקר ג׳נוסייד עולמי ידוע מאוניברסיטת סידני, אוסטרליה, שטוען כי לא יכול להיות שהכנס מתקיים בישראל בזמן שבו ״חקר הג׳נוסייד, עכשיו יותר מבעבר, מתמקד בלהצביע בצורה אקטיבית על הפרות החוק הבינלאומי בידי ישראל״.

ארגון ה-INoGS טרם הגיב למכתב ולפי שעה הכנס אכן מתוכנן להתקיים באוניברסיטה העברית. המארגנים אף לא התיחסו לפניית ארגון ״הקמפיין הפלסטיני לחרם תרבותי ואקדמי על ישראל״ (PACBI), למרות שזה מכיל בתוכו אקדמאים פלסטינים מעזה הטוענים כי היו עדים לכמי מעשי טבח בקיץ 2014. בנוסף, יש להזכיר כי בעבר אלפי אקדמאים מבריטניה, ארה״ב, דרום אפריקה, ברזיל ומדינות אחרות חתמו על עצומות שונות הקוראות להחרמתה של האקדמיה הישראלית, ובראשה את האוניברסיטה העברית, מאחר ושמה נקשר לא פעם עם הפרת זכויותיהם של פלסטינים.

לקריאת המכתב המלא, לחצו כאן.

הפוסט פורסם גם אנגלית במגזין 972+

> בגלל החרם: חוקרת בריטית בכירה ויתרה על פרס דן דוד של אונ' ת"א

X

אהבת את הכתבה הזאת?

הניוזלטר השבועי של שיחה מקומית מביא את מיטב הכתבות והטורים שלנו עד המייל שלך. להרשמה לחצו כאן
silencej89sjf