קצרים

מאות אנשי אקדמיה קוראים להחרים כנס בינלאומי באוניברסיטה העברית

מאת |
ועידת האגודה האנתרופולוגית האמריקאית מצביעה על יוזמת החרם על מוסדות אקדמיים בישראל (אלכס שמס)

כן, כולל חרם. ועידת האגודה האנתרופולוגית האמריקאית מצביעה על יוזמת החרם על מוסדות אקדמיים בישראל (אלכס שמס)

270 אנשי אקדמיה מ-19 ארצות חתמו על מכתב בו הם קוראים להחרים את כנס הג׳נוסייד החמישי המתקיים באוניברסיטה העברית ב-26-29 ביוני.

במכתב, שנשלח לגוף המארגן: ״הרשת הבינלאומית של חוקרי ג׳נוסייד״ (INoGS), ביקשו אנשי האקדמיה ״להצביע על הצביעות של קיום כנס שכזה בישראל, בזמן שבו מעשיה של ישראל נצפים בעדשות של טיהור אתני וג׳נוסייד המקושרים לקולוניאליזם התנחלותי״.

לטענת החתומים, מעשיה של ישראל בקיץ 2014 חשודים כפשעים נגד האנושות, כך שזה "בלתי הולם בעליל לקיים כנס שכזה בישראל". אחד החתומים הוא פרופסור ג׳ון דוקר, חוקר ג׳נוסייד עולמי ידוע מאוניברסיטת סידני, אוסטרליה, שטוען כי לא יכול להיות שהכנס מתקיים בישראל בזמן שבו ״חקר הג׳נוסייד, עכשיו יותר מבעבר, מתמקד בלהצביע בצורה אקטיבית על הפרות החוק הבינלאומי בידי ישראל״.

ארגון ה-INoGS טרם הגיב למכתב ולפי שעה הכנס אכן מתוכנן להתקיים באוניברסיטה העברית. המארגנים אף לא התיחסו לפניית ארגון ״הקמפיין הפלסטיני לחרם תרבותי ואקדמי על ישראל״ (PACBI), למרות שזה מכיל בתוכו אקדמאים פלסטינים מעזה הטוענים כי היו עדים לכמי מעשי טבח בקיץ 2014. בנוסף, יש להזכיר כי בעבר אלפי אקדמאים מבריטניה, ארה״ב, דרום אפריקה, ברזיל ומדינות אחרות חתמו על עצומות שונות הקוראות להחרמתה של האקדמיה הישראלית, ובראשה את האוניברסיטה העברית, מאחר ושמה נקשר לא פעם עם הפרת זכויותיהם של פלסטינים.

לקריאת המכתב המלא, לחצו כאן.

הפוסט פורסם גם אנגלית במגזין 972+

> בגלל החרם: חוקרת בריטית בכירה ויתרה על פרס דן דוד של אונ' ת"א

ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
silencej89sjf