יאפאווייה: סוף שבוע של פסטיבל נשים פלסטיני נפתח ביפו

א א א

לאחר שש שנים בהן לא התקיים, פסטיבל يافاويّة "יאפאווייה" (יפואית) חוזר השנה ליפו והוא נפתח היום (שישי) בתיאטרון סראיא שביפו. הפסטיבל שמוקדו הוא חיזוק והנכחת מעמדן של נשים פלסטיניות בעיר יפו נמשך יומיים ויסתיים מחר.

במסגרת הפסטיבל מתקיימות מגוון פעילויות ותצוגות אומנות, תיאטרון לכל הגילאים, הופעות מוזיקליות והקרנות סרטי קולנוע, בדגש על יצירות ערביות מקומיות ומקוריות (את התוכניה המלאה ניתן למצוא כאן). כל האירועים מתקיימים בערבית. בין היתר מתקיים הערב אירוע של מרתון הקרנת סרטים ודיון עם היוצרות רובא בילאל עספור ורנא אבו פריחה.

את הפסטיבל תסגור הזמרת והיוצרת הפלסטינית סנאא מוסא שתעלה על הבמה בשבת בלילה להופעה שתכלול מגוון עבודות מוזיקליות שהפיקה לאחרונה.

כיפאח עבד אלחלים, מפיקת הפסטיבל, מסרה כי "פסטיבל זה משקף את רוח השינוי שנושבת ביפו. זו רוח שבה האישה הפלסטינית לא נדחקת לשולי השיח והיא לוקחת את תפקידה כאורגן שמשפיע על חיי האומנות, העשייה והיוזמה בעיר יפו ובכלל. פסטיבל יאפאווייה חזר השנה עם תכנים חדשים ורעננים ואנו תקווה שנמשיך לקיים אותו בכל שנה. אני מזמינה את הקהל הרחב לקחת חלק בפסטיבל ולהיחשף לתכניו המיוחדים".

האישה שהביאה את זכות הבחירה לנשות סודאן: פרידה מפמיניסטית ולוחמת

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
"לא ייתכן שהאחוז העליון של האנושות מחזיק בבעלות על מחצית מעושרו של כדור הארץ, בעוד 70 האחוזים התחתונים של האוכלוסיה בגיל העבודה מחזיקים ב-2.7 אחוזים בלבד מההון". ברני סנדרס (צילום: Gage Skidmore, פליקר CC BY-SA 2.0)

"לא ייתכן שהאחוז העליון של האנושות מחזיק בבעלות על מחצית מעושרו של כדור הארץ, בעוד 70 האחוזים התחתונים של האוכלוסיה בגיל העבודה מחזיקים ב-2.7 אחוזים בלבד מההון". ברני סנדרס (צילום: Gage Skidmore, פליקר CC BY-SA 2.0)

מול הציר הימני החדש צריך להציב חזית פרוגרסיבית בינלאומית

מארה"ב ועד למזרח התיכון, מדובר במגמה: תנועות המונהגות על ידי דמגוגים שמנצלים פחדים, דעות קדומות ומצוקות, צוברות כוח. הסנטור ברני סנדרס קורא להקמת תנועה בינלאומית שתציע סדר עולמי חדש ותתנגד לכוחות שמנסים להפריד בינינו

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf