יאפאווייה: סוף שבוע של פסטיבל נשים פלסטיני נפתח ביפו

מאת:
השאירו תגובה
א א א

לאחר שש שנים בהן לא התקיים, פסטיבל يافاويّة "יאפאווייה" (יפואית) חוזר השנה ליפו והוא נפתח היום (שישי) בתיאטרון סראיא שביפו. הפסטיבל שמוקדו הוא חיזוק והנכחת מעמדן של נשים פלסטיניות בעיר יפו נמשך יומיים ויסתיים מחר.

במסגרת הפסטיבל מתקיימות מגוון פעילויות ותצוגות אומנות, תיאטרון לכל הגילאים, הופעות מוזיקליות והקרנות סרטי קולנוע, בדגש על יצירות ערביות מקומיות ומקוריות (את התוכניה המלאה ניתן למצוא כאן). כל האירועים מתקיימים בערבית. בין היתר מתקיים הערב אירוע של מרתון הקרנת סרטים ודיון עם היוצרות רובא בילאל עספור ורנא אבו פריחה.

את הפסטיבל תסגור הזמרת והיוצרת הפלסטינית סנאא מוסא שתעלה על הבמה בשבת בלילה להופעה שתכלול מגוון עבודות מוזיקליות שהפיקה לאחרונה.

כיפאח עבד אלחלים, מפיקת הפסטיבל, מסרה כי "פסטיבל זה משקף את רוח השינוי שנושבת ביפו. זו רוח שבה האישה הפלסטינית לא נדחקת לשולי השיח והיא לוקחת את תפקידה כאורגן שמשפיע על חיי האומנות, העשייה והיוזמה בעיר יפו ובכלל. פסטיבל יאפאווייה חזר השנה עם תכנים חדשים ורעננים ואנו תקווה שנמשיך לקיים אותו בכל שנה. אני מזמינה את הקהל הרחב לקחת חלק בפסטיבל ולהיחשף לתכניו המיוחדים".

האישה שהביאה את זכות הבחירה לנשות סודאן: פרידה מפמיניסטית ולוחמת

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
הפרת הסדר צריכה לעמוד במרכז החינוך, לא קבלת ההגמוניה. ילדים בשיעור משחקי בבית ספר עין ים בחיפה (צילום: בית הספר עין ים)

הפרת הסדר צריכה לעמוד במרכז החינוך, לא קבלת ההגמוניה. ילדים בשיעור משחקי בבית ספר עין ים בחיפה (צילום: בית הספר עין ים)

מורים ומנהלים למדו לשתוק. הגיע הזמן שיכריזו עצמאות

המדינה עושה כל מאמץ להשתיק את אנשי החינוך. הבעיה שהם הפנימו את הדיכוי ומצנזרים את עצמם. זו טעות: הכוח נמצא בידיהם, הם צריכים לדעת לנצל אותו ולסרב למבנה הכוח הקיים. מנהל בי"ס קורא לשינוי

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf