ירושלים המזרחית: משפחה פונתה מביתה בסילוואן לטובת עמותת מתנחלים

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כשברקע ההתדרדרות במצב בירושלים ואירוע האלימות האחרונים, הגיעו היום (שני) בשעות הבוקר כוחות גדולים של משטרה לשכונת בטן אל-הווא בסילוואן שבעיר המזרחית כדי לפנות את משפחת אבו-נאב מביתה, לטובת עמותת המתנחלים "עטרת כוהנים". על פי דיווחי התושבים הפלסטינים, המתנחלים בסיוע המשטרה ניסו לפנות לפחות עוד משפחה אחת מביתה מבלי שניתנה כל החלטה משפטית בעניין. במהלך הפינוי נפצע אדם אחד לאחר שסירב להתפנות והמשטרה ריססה עליו גז פלפל.

במהלך הפינוי הבוקר מנעו השוטרים והחיילים יציאה של פלסטינים בשכונה מבתיהם. לאחרונה הגישה עמותת עטרת כהנים דרישות לפינוי גם נגד משפחות נוספות במקום, ביניהן משפחת רג'בי הכוללת 40 נפשות ומתגוררת במתחם.

זהור רג'בי, אחד מבני המשפחה שעומדת בפני פינוי, סיפר הבוקר לשיחה מקומית: "רוצים לפנות גם אותנו מהבית. אנחנו גרים במקום משנת 1966, אז קנינו את האדמה. אני וכל האחים שלי נולדנו וגדלנו בבית. אנחנו הולכים להילחם על הבית הזה, נעשה כל מה שאנחנו יכולים בצורה חוקית. אני חייב להוסיף שנבהלתי שבתקופה הזו באים ומפנים משפחה. זה יכול לדרדר את כל המצב שאנחנו נמצאים בו למצב הרבה יותר גרוע".

בית המשפט קבע לאחרונה כי משפחת אבו-נאב תפונה מביתה, לאחר מאבק משפטי שארך שנים רבות, והכיר בבעלות של עטרת כהנים על הבית. על פי החוק, יהודים שנטשו רכוש שרכשו לפני 1948 במזרח ירושלים במהלך מלחמת העצמאות יכולים לקבלו בחזרה מהאפוטרופוס הכללי. כך בית המשפט קיבל את טענת המתנחלים לבעלות על הבית מלפני מעל למאה שנים. כמובן שפלסטינים שהותירו רכוש נטוש בשטח ישראל לא רשאים לדרוש אותו או לקבלו בחזרה. בדרך זו השיגו עמותות המתנחלים שליטה על בתים באזורים שונים במזרח ירושלים.

> "הצעירים במזרח ירושלים איבדו אמון במבוגרים, בחיים ובשלום"

פינוי משפחת אבו-נאב מביתה בסילוואן (צילום מסך ממצלמת אבטחה באדיבות זהור רג'בי)

שוטרים מגיעים לפנות את משפחת אבו-נאב מביתה בסילוואן (צילום מסך ממצלמת אבטחה באדיבות זהור רג'בי)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
"בתנ"ך לימדו אותנו: ואהבת את הגר". ההפגנה נגד גירוש מהגרות העבודה הפיליפיניות וילדיהן (צילום: אורן זיו)

"בתנ"ך לימדו אותנו: ואהבת את הגר". ההפגנה נגד גירוש מהגרות העבודה הפיליפיניות וילדיהן (צילום: אורן זיו)

ילדים בת"א נגד גירוש חבריהם לפיליפינים: "רוצים שיישארו פה"

כאלפיים איש השתתפו בהפגנה נגד גירוש 40 מהגרות עבודה לפיליפינים יחד עם ילדיהם שגדלו בישראל. "אם נתמוך אחד בשני, נצליח לעצור את הגירוש", אמרה אחת המפגינות

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf