154 מחוקקים צרפתים דורשים מנשיא צרפת להכיר במדינה הפלסטינית

א א א

 

העיתון הצרפתי "Le Journal Du Dimanche" פרסם אמש (א׳) מכתב עליו חתומים מעל ל-150 חברי פרלמנט צרפתים, בו הם דורשים מהנשיא פרנסואה הולנד להכיר במדינה הפלסטינית.

במכתב, החתומים מציינים כי ״זוהי הזדמנות לחזק את המחויבות של הקהיליה הבינלאומית לרעיון שתי המדינות״. בהמשך, המחוקקים הצרפתים גם מביעים דאגה מהמדיניות הפרו ישראלית אותה מוביל הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ, זאת לנוכח כוונותיו להעביר את השגרירות האמריקאית לירושלים. נושא נוסף ממנו המחוקקים חוששים הוא חוק ההסדרה הישראלי, המפקיע מפלסטינים את זכותם לשימוש באדמתם ומכיר במאחזים הנבנים עליה.

חברי הפרלמנט מפצירים בהולנד להכיר במדינה הפלסטינית לפני סוף כהונתו בחודש מאי השנה, זאת מאחר ומועמדי הימין והימין הקיצוני בצרפת צפויים להתחזק בבחירות הבאות ברפובליקה, האמורות להיערך ב- 23 לאפריל.

״אמרת בעצמך, אדוני הנשיא״, במכתב מצוין. ״כי משא ומתן דו צדדי בלבד הוא האפשרות היחידה להצלחה. הגיע הזמן שמשא ומתן זה יתחיל מנקודות פתיחה שוות: כמדינה עם מדינה״.

יש להזכיר כי האסיפה הכללית הלאומית והסנאט הצרפתים יצאו בעבר כבר ב-2014 עם שתי החלטות הקוראות להולנד להכיר במדינה הפלסטינית.

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

לדבר על הדבר שאין לו שם. טקס הזיכרון של ארגון רסיסים, תל-אביב, אפריל 2018 (שירז גרינבאום/אקטיבסטילס)

הזמנה לבכי: טקס זיכרון לדבר שאין לו שם

הטקס של ארגון ׳רסיסים׳ עונה לקריאה מלפני 45 שנה לדבר על מה שבשולי המלחמות, על המתים-החיים שהן מותירות, על החיים עם הלם הקרב. אבל האם ההיענות רדיקלית כמו ההזמנה?

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
silencej89sjf