שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו

קצרים

154 מחוקקים צרפתים דורשים מנשיא צרפת להכיר במדינה הפלסטינית

מאת |
נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, נואם בכנסת ב-2013 (יונתן סינדל/פלאש 90)

נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, נואם בכנסת ב-2013 (יונתן סינדל/פלאש 90)

 

העיתון הצרפתי "Le Journal Du Dimanche" פרסם אמש (א׳) מכתב עליו חתומים מעל ל-150 חברי פרלמנט צרפתים, בו הם דורשים מהנשיא פרנסואה הולנד להכיר במדינה הפלסטינית.

במכתב, החתומים מציינים כי ״זוהי הזדמנות לחזק את המחויבות של הקהיליה הבינלאומית לרעיון שתי המדינות״. בהמשך, המחוקקים הצרפתים גם מביעים דאגה מהמדיניות הפרו ישראלית אותה מוביל הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ, זאת לנוכח כוונותיו להעביר את השגרירות האמריקאית לירושלים. נושא נוסף ממנו המחוקקים חוששים הוא חוק ההסדרה הישראלי, המפקיע מפלסטינים את זכותם לשימוש באדמתם ומכיר במאחזים הנבנים עליה.

חברי הפרלמנט מפצירים בהולנד להכיר במדינה הפלסטינית לפני סוף כהונתו בחודש מאי השנה, זאת מאחר ומועמדי הימין והימין הקיצוני בצרפת צפויים להתחזק בבחירות הבאות ברפובליקה, האמורות להיערך ב- 23 לאפריל.

״אמרת בעצמך, אדוני הנשיא״, במכתב מצוין. ״כי משא ומתן דו צדדי בלבד הוא האפשרות היחידה להצלחה. הגיע הזמן שמשא ומתן זה יתחיל מנקודות פתיחה שוות: כמדינה עם מדינה״.

יש להזכיר כי האסיפה הכללית הלאומית והסנאט הצרפתים יצאו בעבר כבר ב-2014 עם שתי החלטות הקוראות להולנד להכיר במדינה הפלסטינית.

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf