לוחמת כורדית-איראנית נהרגה במלחמה נגד דאע"ש

מאת:
השאירו תגובה
א א א
נגאר חוסייני

נגאר חוסייני

ביום שבת האחרון, 6 בספטמבר, נהרגה בצפון עיראק נגאר חוסייני, צעירה כורדית-איראנית בת עשרים, פעילה בארגון PJAK (ארגון שמאל כורדי הפועל למען זכויות המיעוט הכורדי באיראן). כמו פעילים כורדים-איראניים רבים אחרים, חוסייני התגייסה למערכה נגד דאע"ש ועל פי הדיווח נהרגה בזמן שהעבירה הדרכה צבאית לקבוצה מנשות האירגון באזור כרכוכ.

ארגון PJAK שלח, כמדווח, מאות לוחמים למערכה נגד דאע"ש, וידוע על לפחות עוד חלל אחד מבין שורותיו במלחמה זו בשם אז'יר חוסייני. השניים אינם ההרוגים האיראנים היחידים במסגרת המאבק בדאע"ש; איראן איבדה במאבק זה עד כה כמה לוחמים שעל מספרם המדוייק לא נמסר דיווח רשמי, ביניהם גם טייס קרב בשם שוג'אעת עלמדארי מורג'אני, סגן אלוף מכוחות משמרות המהפכה.

> לכודים בין אסד ודאע"ש: דיווח מבירת "המדינה האסלאמית"

> הגרילה הכורדית מציעה מזרח תיכון בלי לאומנות ודיכוי נשים

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
41% מהנשים המוכות הן ערביות, אבל רק שלושה מ-14 המקלטים מיועדות לנשים ערביות, אבל ארדן רואה במקלט נוסף סימן לכניעה. השר גלעד ארדן (צילום: פלאש 90)

41% מהנשים המוכות הן ערביות, אבל רק שלושה מ-14 המקלטים מיועדות לנשים ערביות, אבל ארדן רואה במקלט נוסף סימן לכניעה. השר גלעד ארדן (צילום: פלאש 90)

מרוב גזענות, ארדן שכח שהוא עצמו קידם מקלטים לנשים ערביות

גלעד ארדן הזהיר שממשלה עם איימן עודה עלולה להביא לנו הקמת "עוד מעונות לנשים מוכות" במגזר הערבי. הוא לא זכר שוועדה שהוא עומד בראשה אישרה הצעה דומה. אבל כשההצעה באה מעודה, אין לו בעיה לזלזל בביטחון הנשים הערביות

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf