לעלות על בג"ץ עם שופל

מאת:
השאירו תגובה
א א א

ודווקא היום צריך לזכור: בג"ץ הוא אחד היסודות החשובים ביותר שעליהם עומד הכיבוש. בג"ץ לא נתן פסק דין אחד (אחד!) שבאמת תקע מקלות בגלגלי הכיבוש. להפך. כל אחד מהאמצעים המרכזיים של מדינת ישראל בהשלטת האפרטהייד שלה בגדה המערבית (ובעזה) אושר על ידי בית המשפט העליון.

התפיסה לפיה ההתנחלות אינה עבירה על החוק הבינלאומי – אושרה. הריסות בתים כעונש לבני משפחה – אושרו. מעצרים ללא משפט ("מינהליים"), גם של קטינים – אושרו. גירושים – אושרו. חיסולים – אושרו. עינויים – אושרו (*); גדר הפרדה שמספחת חלק מהשטח הכבוש – אושרה. שימוש באוצרות הטבע בגדה לטובת ישראל – אושרה.

התפקיד העיקרי של בג"ץ הוא לקבוע את הסדר החוקי של הפעולות האלו: איך ואיפה להתנחל. איך מפקיעים אדמה. איך מגרשים. איך מחסלים. איך מספחים. איך מענים. מישהו צריך לעשות את זה. לכן בג"ץ חשוב. ואז, במקרים כמו בתי דרוינוף הטיפשיים האלו, מנהלים דרמה גדולה על "החריגות". גם זה חשוב.

בית המשפט עשה כמה מהפכות חשובות לטובת אזרחי ישראל. אבל הפלסטינים בשטחים אינם אזרחים, ולהם הוא בעיקר הזיק. ח"כ מוטי יוגב רוצה לעלות על בג"ץ עם שופל? תפאדל. בג"ץ הוא אבן מרכזית בסדר של הכיבוש, וכל לבנה בחומה שתיפול תאיץ את סופו.

> בג"ץ קבע: מערכת התכנון בגדה המערבית תמשיך להפלות בין יהודים לערבים

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
"אם הפעילים היהודים לא היו באים, היו מדברים איתנו עם גז מדמיע", אמרו הפלסטינים. חיילים מונעים מאנשי רבנים לזכויות אדם להמשיך בקטיף בכפר בורין (צילום: אורלי לוי)

"אם הפעילים היהודים לא היו באים, היו מדברים איתנו עם גז מדמיע", אמרו הפלסטינים. חיילים מונעים מאנשי רבנים לזכויות אדם להמשיך בקטיף בכפר בורין (צילום: אורלי נוי)

"זה החוק", אמר הקצין וסילק אותנו ממטע הזיתים של מוחמד

יום אחרי שטרוריסטים יהודים היכו במוטות ברזל רב בן 80 שבא לעזור לפלסטינים למסוק את זיתיהם ליד יצהר, יצאה משלחת מתוגברת של רבנים לזכויות אדם להמשיך במלאכה. הפעם החיילים הם שעצרו אותה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf