שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו

קצרים

לקראת דיון בתיק העציר המנהלי מחמד אבראהים: המשטרה מנעה באלימות כניסת ערבים לבניין

מאת |

מניעה אלימה של כניסת ערבים לבניין בית המשפט המחוזי בחיפה בזמן הדיון בתיק העציר המנהלי מחמד אבראהים (צילום: יואב חיפאווי)

דיווח וצילומים: יואב חיפאווי

הבוקר (רביעי) נערך בבית המשפט המחוזי בחיפה דיון במעצרו של מחמד אבראהים, טכנאי מחשבים בן 20 מהעיירה כאבול שבגליל המערבי המוחזק במעצר מנהלי מאז יוני האחרון.

כפי שדיווחנו בעבר, בני משפחתו ואף עורכי דינו של אבראהים לא יודעים עד עצם היום הזה מה הסיבה למעצרו הממושך. כל טענות השב"כ הן "חומר סודי" שנמסר לשופט ללא נוכחות החשוד או נציגו. ב-5 בדצמבר האחרון היה המעצר אמור להסתיים, אלא שאז הודיעו למשפחה כי צו המעצר יחודש לשישה חודשים נוספים. הבוקר התקיימה בבית המשפט המחוזי בחיפה "ביקורת שיפוטית", הליך לו נדרש בית המשפט מדי שלושה חודשים כדי לבדוק אם נוצרו תנאים לשחרורו של העציר המנהלי.

לקראת הדיון הגיעו לרחבת בית המשפט בני משפחה ותומכים של מחמד אבראהים, אשר הפגינו בדרישה לשחרורו. אביו של אבראהים הורשה להיכנס לבניין בית המשפט, אך הוצא מן האולם – ביחד עם עורך דינו של מחמד – כאשר הוצגו בפני השופט "החומרים החסויים" שטיבם עדיין לא ברור לעורך דינו של אבראהים.

יתר התומכים שהפגינו למען מחמד אבראהים לא הורשו בהוראת המשטרה להיכנס לבניין בית המשפט. המאבטחים במקום, שהתקשו לקבוע מי מעשרות המבקשים להיכנס לבניין הם מתומכיו של אבראהים ומי נמצא שם ללא כל קשר, נקטו בשיטת הפרופיילינג המוכרת ומנעו מכל אישה וגבר ערבים להיכנס לבניין, דבר שהוביל לעימותים ולנקיטת אלימות מצד המשטרה.

החלטת בית המשפט בעניינו של מחמד אבראהים תינתן ביום ראשון.

> על מה מוחזק אזרח ישראלי במעצר מנהלי למעלה משבעה חודשים?

חיפאווי הפגנה מחמד אבראהים

אלימות משטרתית בדיון מחמד אבראהים

יואב חיפאווי הוא פעיל פוליטי וחברתי, חבר בתנועת אבנאא אלבלד ובחראק חיפה. הוא כותב את הבלוג חיפה החופשית בעבריתבערבית ובאנגלית

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf