מייצג מחאה בבסיס חיל-האוויר חצור נגד ההתקפה על עזה

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כ-15 פעילות הגיעו הבוקר לבסיס חיל האוויר בחצור, ממנו יוצאים מטוסים להפצצות בעזה. הפעילות, המתנגדות למצור ולמתקפה על עזה, קיימו מייצג מחאה במהלכו לבשו סרבלים לבנים כשהם מוכתמים בצבע אדום. חלק מהפעילות עוכבו בשטח על ידי כוחות הביטחון.

הפעילות מסרו כי: "אלימות צבאית והרג אזרחים פלסטינים תמשיך להזין את מעגל הדמים והשנאה שחייב להיעצר. הגענו לכאן כדי להביע את התנגדותנו כישראליות למתקפה שנעשית בשמנו. שכונות שלמות בעזה נמחקו, ובישראל תושבי הדרום חיים בחרדה מתמשכת, ששום כוח או כלי נשק לא יוכלו לפתור. אנחנו קוראות להפסקת המתקפה על עזה, להסרת המצור ולהידברות אמיתית".

מאז תחילת המתקפה נהרגו למעלה מאלף תושבים בעזה, ומעל לחמישים ישראלים, שלושה מהם אזרחים. מרבית ההרוגים בעזה הינם אזרחים לא מעורבים, ביניהם למעלה ממאתיים ילדים.

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
חלק מכמעט 200 משתתפי השיחה בין ישראל לעזה. (צילום מסך באדיבות "זזים")

חלק מכמעט 200 משתתפי השיחה בין ישראל לעזה. (צילום מסך באדיבות "זזים")

לקראת הבחירות: מאות ישראלים בשיחה ישירה עם תושבים בעזה

בשיחה נדירה אונליין לקחו חלק פעילים חברתיים מעזה שסיפרו על החיים תחת מצור, יצאו נגד שיח ההפרדה והאלימות וקראו לשיתוף פעולה אזרחי ובניית גשרים. "תצביעו למי שיפסיק את מרחץ הדמים", הם ביקשו

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf