בפינת החדשות הטובות: הסכם קיבוצי למנופאים

א א א

ההתאגדות (שוב) מוכיחה את עצמה. רק לפני כשנה התאגדו מאות מנופאים ברחבי הארץ. זה קרה קצת אחרי שהמנופאית קטי דובוק פוטרה מעבודתה כשסירבה לטפס על מנוף בתנאי מזג אוויר מסוכנים.

מזה שנה הם מנהלים מאבק אדיר גם על תנאי הבטיחות במנופי עגורן-צריח וגם על תנאי השכר. בינואר האחרון מאות מנופאים התפטרו בצעד מחאה המוני.

המאבק הניב פירות. הבוקר (חמישי) הם הצליחו להשיג הסכם קיבוצי חדש שמבטיח להם העלאות שכר (מינמום 49 שקלים לשעה, שבקרוב יעלו ל-52), תוספות על בידוד ועל סיכון, קרנות השתלמות מהיום הראשון לעבודה ודאגה מוגברת לבטיחותם באמצעות הכשרות והגברת הפיקוח.

ההסכם נחתם בבית ההסתדרות בין יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, ויו"ר הסתדרות עובדי העץ והבניין, יצחק מויאל, לבין יו"ר ועדת העבודה של התאחדות בוני הארץ, אורי רובין.

מוועד הפעולה של עובדי עגורן-צריח נמסר: ״הגדרת מקצוע המנופאות וההכרה בו היא צעד היסטורי המבשר את סופה של תקופה עצובה בענף. זהו ניצחון ראשון במלחמה בה כלל הציבור מפסיד כבר עשרות שנים. המנופאים יכולים להיות גאים בעצמם על היותם חוד החנית בהפיכת מדינת ישראל לקצת יותר שקופה ובטוחה".

כל הכבוד חברים!

> אמנת חמאס החדשה מעידה על נכונות התנועה להשתנות

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
חסן אל קורד

חסן אל קורד

מרוסקים בגוף ובנפש, בעזה עדיין מאמינים במאבק לא אלים

ראיון מיוחד: חסן אל כורד, ממארגני צעדת השיבה, על ההלם נוכח מספר ההרוגים והפצועים, התערבות חמאס ופת"ח במחאה, אבדן השליטה על מפגינים בודדים, התעוררות הצעירים, והחלום ליום שאחרי המצור

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
silencej89sjf