ביהמ"ש קיצר מעצרו ללא משפט של צעיר מהמשולש

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כתב: יואב חיפאווי

בית המשפט המחוזי בחיפה החליט היום (שני) לקצר את מעצרו המנהלי ללא משפט של צעיר תושב המשולש משישה חודשים לחודשיים. ערעורם של שני צעירים נוספים מהמשולש לא התקבל והם ימשיכו לרצות מעצר ללא משפט למשך שישה חודשים.

עוד בנושא

  השלושה, בגילאים 24-30, נעצרו ב-23 ביולי והושמו מיד במעצר מנהלי עליו חתם שר הבטחון אביגדור ליברמן. מאז הם מוחזקים בכלא מגידו. כמו בכל מעצר מנהלי – חומר הראיות נותר חסוי וגם במקרה זה העצורים ובאי כוחם אינם יודעים מהי הסיבה למעצרם, ובמה הם בכלל מואשמים. ככל הידוע, לפחות עוד פלסטיני אזרח ישראל אחד מוחזק כעת במעצר מנהלי.

  הדיון בבית המשפט התנהל היום בדלתיים סגורות והשומרים אף כיסו בנייר את החלון הצר שבדלת אולם הדיונים ולא איפשרו לבני המשפחות אפילו לראות את העצורים דרכה. בבית המשפט נכחו (אך לא הורשו להיכנס) בני משפחות העצורים, השייח ראאד סלאח, יו"ר ועדת המעקב מחמד ברכה, ח"כ זחאלקה, אברהים חיג'אזי יו"ר התנועה האיסלאמית, פעילים וכלי תקשורת בערבית.

  עו"ד עאדל בויראת המייצג את העצור שמעצרו קוצר אמר בתום הדיון: "בית המשפט קיבל הטענות שלנו לעניין עוצמת הראיות והמסוכנות הנטענת מהמשיב והתערב בצו המינהלי שנחתם על ידי אביגדור ליברמן תוך שהוא קובע שמדובר במסוכנות נמוכה. מדובר בהליך חריג ביותר שבמסגרתו פוגעים בחירותו של חשוד ללא חקירה, עוצרים אותו על סמך מידע מודיעיני בלבד ומבלי לחשוף בפניו הראיות או לתת לו זכות ראויה להתגונן ולהתייחס לחשדות".

  > האם יש לשמאל אלטרנטיבה ליום שאחרי נתניהו?

  יו"ר ועדת המעקב ברכה, יו"ר התנועה האיסלמית סלאח, ח"כ זחאלקה, מחוץ לדיון במעצרם המנהלי של שלושה אזרחי ישראל (יואב חיפאווי)

  יו"ר ועדת המעקב ברכה, יו"ר התנועה האיסלמית סלאח, ח"כ זחאלקה, מחוץ לדיון במעצרם המנהלי של שלושה אזרחי ישראל (יואב חיפאווי)

  א א א
  ועוד הערה לסיום:

  הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

  כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

  אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

  הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
  תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

  לחצו כאן
  ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במסיבת עיתונאים בנוגע לתוכנית הגרעין האיראנית, 9 בספטמבר 2019 (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

  ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במסיבת עיתונאים בנוגע לתוכנית הגרעין האיראנית, 9 בספטמבר 2019 (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

  נתניהו הימר על ציר הרשע העולמי. מה יקרה לישראל אחרי שיילך?

  מה יהיה מעמדה הבינלאומי של ישראל אחרי שנתניהו יירד מהבמה? לא בטוח שיורשו יצליח לשקם את הקרע שנפער עם יהודי ארה"ב בשנים האחרונות. וגם ביחסים עם ציר הרשע של מנהיגי הימין החדש לא צפוי להשתנות הרבה, חוץ אולי מהסגנון

  X

  אהבת את הכתבה הזאת?

  כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
  שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
  תרמו עכשיו
  silencej89sjf