מפגינים נגד מרתון ירושלים: שליש מתושבי "העיר המאוחדת" חיים תחת כיבוש

א א א

על רקע קיומו של מרתון ירושלים בהשתתפות כ-30,000 רצות ורצים, הפגינו עשרות פלסטינים נגד תפיסת "העיר המאוחדת" שמבקש ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, לקדם באמצעות האירוע.

ההפגנה, שאורגנה על ידי הוועדות העממיות ממזרח העיר בשיתוף קבוצת פרי ג'רוזלם, ביקשה להזכיר לרצות ולרצים כי פעילויות הספורט והתרבות בעיר אינן של כולם, וכי יותר משליש מאוכלוסיית העיר חיה תחת כיבוש. כמו כן המפגינים ביקשו למחות נגד תוואי המרוץ, שעובר על קו התפר ומשבש את חייהם של פלסטינים רבים, שכמובן לא משתתפים במרוץ.

לקראת תחילת המרתון עיכבה המשטרה שלושה אוטובוסים ובהם נוסעים חרדים אשר לטענתה התכוונו להגיע לאזור המרתון ולשבש את מהלכו. כמו כן עיכבה המשטרה ארבעים חרדים ברחובות הסמוכים למסלולי המרתון.

> כשאזרחים מלשינים על שמאלנים, והמשטרה מגיעה לבדוק

מפגינים נגד מרתון ירושלים (צילום: פאיז אבו רמלה/אקטיבסטילס)

מפגינים נגד מרתון ירושלים (צילום: פאיז אבו רמלה/אקטיבסטילס)

מפגינים נגד מרתון ירושלים (צילום: שהד אבו חומוס)

מפגינים נגד מרתון ירושלים (צילום: שהד אבו חומוס)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

האם תוביל בקרוב את תפילת "ליל אלקדר"? סועאד עבד אלרחים (ויקיפדיה,Creative Commons Attribution 2.0 Generic)

הכירו את האישה שעומדת לעשות היסטוריה בתוניסיה

סועאד עבד אלרחים היא אשת עסקים מצליחה, תומכת בזכויות נשים ומועמדת מטעם המפלגה האסלאמית הצפויה לעמוד בראש עיריית תוניס. הבחירות המקומיות שנערכו לאחרונה במדינה מגלמות את המעבר מפוליטיקה של קיטוב לתפיסה אזרחית המבוססת על מתינות, פרגמטיות וזכויות אזרח

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
silencej89sjf