סילוואן: תושבים הפגינו נגד אלימות מתנחלים

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כ-150 פעילים וצעירים הגיעו הערב (מוצ"ש) לאזור בטון אל-הווה בכפר סילוואן בירושלים כדי להפגין נגד אלימות מתנחלים. אתמול בלילה תקפו מספר מתנחלים בשכונה קבוצה של ילדים ליד ביתם, בין היתר תוך שימוש בגז פלפל. חלק מהילדים נזקקו לטיפול רפואי. לאחר התקרית הגיעו למקום כוחות מג"ב ויס"מ, שסגרו את האזור וירו כדורי ספוג לעבר תושבים.

התקרית אירעה לאחר שבשבועות האחרונים השתלטו מתנחלים על מספר בתים באזור בטון אל הווה.

בהפגנה הערב עמדו הפלסטינים ליד בתי המתנחלים וקראו "גנבים" ו"הילדים שלו זה קו אדום".

> המתנחלים מנצחים במאבק על סילוואן, ובגדול

הפגנה בסילוואן (מיכאל סולסברי-כורך)

הפגנה נגד אלימות מתנחלים, סילוואן (מיכאל סולסברי-כורך)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
מי שהיתה חברה במפלגתו של מייסד הפשיזם הישראלי לא יכולה לקפוץ סתם ככה למפלגה העבודה. אורלי לוי ועמיר פרץ מכריזים על השותפות ביניהם (צילום: רועי אלימה / פלאש 90)

מי שהיתה חברה במפלגתו של מייסד הפשיזם הישראלי לא יכולה לקפוץ סתם ככה למפלגה העבודה. אורלי לוי ועמיר פרץ מכריזים על השותפות ביניהם (צילום: רועי אלימה / פלאש 90)

פוליטיקת הזהויות לא יכולה להיות תחליף לאידיאולוגיה

אורלי לוי ועמיר פרץ הם מזרחים לא רק במטען הגנטי, אלא גם בשיח המעמדי שלהם. אבל זה לא מספיק. פוליטיקה של זהויות הכרחית, אבל בלי אידיאולוגיה היא הופכת לבורסה של "שמות נכונים" שמקפצים ממפלגה למפלגה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf