בתום ארבעה חודשים: עוד שלושה חודשי מעצר מנהלי לעיתונאי עומר נזאל

מאת:
השאירו תגובה
א א א

הצבא הוציא אתמול (שישי) צו מעצר חדש נגד העיתונאי הפלסטיני עומר נזאל, הפעם לתקופה של שלושה חודשים.

נזאל, חבר מזכירות ארגון העיתונאים הפלסטיני, נעצר במחסום אלנבי בסוף אפריל כשהיה בדרכו לכנס בינלאומי של עיתונאים, ונשלח לארבעה חודשים של מעצר מנהלי – ללא כתב אישום, ללא חשדות מוגדרים וללא משפט. בשב"כ ובצבא טוענים שנזאל הוא פעיל בארגון החזית העממית לשחרור פלסטין, שמסכן את ביטחון האזור, אבל נזאל מכחיש את הטענה מכל וכל, ודורש או שישפטו אותו או שישחררו אותו.

לפני כשבועיים דן בית המשפט העליון בערעור שהגיש נזאל. לאחר שהשופטים סלים ג'ובראן, דפנה ברק-ארז ומני מזוז נחשפו לחומרים סודיים שהגיש השב"כ, ושנזאל ועורכי דינו לא יודעים מה הם, פסקו השופטים בהחלטה בת שש שורות נגד שחרורו של העציר, וקראו לצבא להאריך את מעצרו המנהלי רק בשלושה חודשים, ולא בארבעה כמתוכנן. וכך, כאמור, קרה אתמול. (לא ברור מדוע מצאו השופטים ומערכת הביטחון שהעיתונאי מהווה סיכון חמור לביטחון בשלושת החודשים הקרובים, אבל בעוד ארבעה כבר לא יהווה איום כל).

נזאל שובת רעב מזה 18 ימים במחאה על מעצרו המנהלי ובסולידריות עם העציר המנהלי בלאל כאיד.

ארגוני עיתונאים ברחבי העולם קוראים לשחרורו של עומר נזאל מהמעצר הממושך והשרירותי. ארגון העיתונאים בישראל (שהח"מ חבר במזכירות שלו), לעומת זאת, טרם התערב בעניין או הוציא הודעה כלשהי בגנות המעצר המנהלי.

הפוסט פורסם גם באנגלית באתר 972+

> מי שולח איומים ברצח לעורכת דין פלסטינית בהאג?

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
שליטה מוחלטת בעם אחר היא לא התגוננות. זו תוקפנות מאורגנת. פלסטינים במחסום קלנדיה (יונתן זינדל/ פלאש90)

שליטה מוחלטת בעם אחר היא לא התגוננות. זו תוקפנות מאורגנת. פלסטינים במחסום קלנדיה (יונתן זינדל/ פלאש90)

ישראל היא "דמוקרטיה מתגוננת"? די לשקר הציני הזה

השופטת, שאישרה את הרחקתו של פעיל זכויות אדם מישראל, התבססה על "זכותה של דמוקרטיה להגן על עצמה". אבל לטיעון הזה אין רגליים. ישראל היא לא דמוקרטיה והיא זו שמפעילה אלימות קבועה נגד מיליוני פלסטינים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf