יו"ר המועצה המחוקקת הפלסטינית שוחרר לאחר שנה במעצר מנהלי. 11 חברי פרלמנט עדיין כלואים בישראל

מאת:
השאירו תגובה
א א א

יו"ר המועצה המחוקקת הפלסטינית מטעם חמאס, ד"ר עזיז דוויק, שוחרר אתמול (שלישי) מכלא עופר אחרי שנכלא שם על ידי ישראל במשך 12 חודשים בצו מנהלי. דוויק נעצר לאחר רצח שלושת הנערים בחודש יוני שעבר ונחקר בחשד ל"הסתה" בעקבות נאום שנשא לפני מספר שנים.

14 דיונים נערכו בעניינו במהלך תקופת מעצרו, ולפני מספר ימים גזר עליו בית משפט צבאי קנס של 6,000 שקלים, ו-12 חודשי מעצר, שקוזזו עם הזמן בו ישב במעצר מנהלי. במשך כל מעצרו הוחזק דוויק בכלא הצבאי "עופר" סמוך לרמאללה.

על פי נתוני שב"ס המעודכנים לסוף אפריל, ישראל מחזיקה בבתי הכלא שלה 396 עצירים הכלואים בצו מנהלי ללא משפט, מתוכם 4 תושבי ישראל ו-3 הם אזרחים זרים המוחזקים מתוקף תקנות החירום.

עם שחרורו של דוויק, נותרו בבתי הכלא הישראלים אחד עשר חברי פרלמנט נוספים.

> נבחרים בכלא: הכירו את חברי הפרלמנט שישראל מחזיקה במעצר

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
"אני אומרת לבני עמנו בעזה: יש בישראל אנשים הגונים שרוצים שלום". ח"כ עאידה תומא סלימאן בהפגנה בתל אביב

"אני אומרת לבני עמנו בעזה: יש בישראל אנשים הגונים שרוצים שלום". ח"כ עאידה תומא סלימאן בהפגנה בתל אביב

הפגנה בתל אביב: "די למלחמה של ביבי"

יותר ממאה מפגינים קראו לעצור את המלחמה ולהסיר את המצור על עזה. ח"כ עאידה תומא תקפה גם את גנץ: היתה לך הזדמנות להראות שאתה מוביל פוליטיקה אחרת"

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf