עימותים קשים סביב הלווית מוחמד אבו ח׳דיר בשועפאט

מאת:
השאירו תגובה
א א א

עכשיו במזרח ירושלים: אלפים השתתפו בהלוויתו של מוחמד אבו ח׳דיר, שיצאה לדרך לאחר שעות ארוכות בהן חיכו בני המשפחה לגופה. כוחות משטרה גדולים נערכו במקום מראש, ובתום ההלוויה פרצו עימותים קשים בין שוטרים לצעירים מבית חניא ושועפאט. לפי הדיווחים יש פצועים רבים, המשטרה משתמשת בגז מדמיע ונשקים נוספים והצעירים זורקים אבנים. לפי החשד, אבו ח'דיר נחטף ונרצח על רקע לאומני על ידי יהודים.

> את ההסלמה בשטחים אפשר להבין רק אם מסתכלים על עיראק

אלפים משתתפים בהלווית הנער מוחמד חוסיין אבו-ח׳אדר בשועפט, שנחטף ונרצח על ידי יהודים, מזרח ירושלים, ה-4 ליולי, 2014 (יותם רונן/אקטיבסטילס)

אלפים משתתפים בהלווית הנער מוחמד חוסיין אבו ח'דיר בשועפאט, מזרח ירושלים, ה-4 ליולי, 2014 (אורן זיו / אקטיבסטילס)

הלווית מוחמד חוסיין אבו-ח׳אדר בשועפט, מזרח ירושלים, ה-4 ליולי, 2014 (יותם רונן/אקטיבסטילס)

הלווית מוחמד חוסיין אבו ח׳דיר בשועפט, מזרח ירושלים, ה-4 ליולי, 2014 (יותם רונן/אקטיבסטילס)

הלווית מוחמד חוסיין אבו-ח׳אדר בשועפט, מזרח ירושלים, ה-4 ליולי, 2014 (יותם רונן/אקטיבסטילס)

שוטרים נערכים בצד ההלוויה, מזרח ירושלים, ה-4 ליולי, 2014 (יותם רונן/אקטיבסטילס)

נערים פלסטינים מבעירים צמיגים בהלווית הנער מוחמד חוסיין אבו-ח׳אדר בשועפט, שנחטף ונרצח על ידי יהודים, מזרח ירושלים, ה-4 ליולי, 2014 (יותם רונן/אקטיבסטילס)

נערים פלסטינים מבעירים צמיגים בהלווית הנער מוחמד חוסיין אבו-ח׳דיר בשועפאט, מזרח ירושלים, ה-4 ליולי, 2014 (אורן זיו / אקטיבסטילס)

צעיר שנפגע על ידי שוטרים, מפונה על ידי חובשים בהלווית הנער מוחמד חוסיין אבו-ח׳אדר בשועפט, שנחטף ונרצח על ידי יהודים, מזרח ירושלים, ה-4 ליולי, 2014 (אורן זיו/אקטיבסטילס)

צעיר שנפגע על ידי שוטרים בעימותים מפונה על ידי חובשים. מזרח ירושלים, ה-4 ליולי, 2014 (אורן זיו / אקטיבסטילס)

נשים מסתתרות מירי שוטרים ישראלים, בהלווית הנער מוחמד חוסיין אבו-ח׳אדר בשועפט, שנחטף ונרצח על ידי יהודים, מזרח ירושלים, ה-4 ליולי, 2014 (אורן זיו/אקטיבסטילס)

נשים מסתתרות מירי שוטרים ישראלים בהלוויה בשועפאט, מזרח ירושלים, ה-4 ליולי, 2014 (אורן זיו / אקטיבסטילס)

 > מנהלת הבית הפתוח בירושלים: לא הכרנו את אבו ח'דיר

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
41% מהנשים המוכות הן ערביות, אבל רק שלושה מ-14 המקלטים מיועדות לנשים ערביות, אבל ארדן רואה במקלט נוסף סימן לכניעה. השר גלעד ארדן (צילום: פלאש 90)

41% מהנשים המוכות הן ערביות, אבל רק שלושה מ-14 המקלטים מיועדות לנשים ערביות, אבל ארדן רואה במקלט נוסף סימן לכניעה. השר גלעד ארדן (צילום: פלאש 90)

מרוב גזענות, ארדן שכח שהוא עצמו קידם מקלטים לנשים ערביות

גלעד ארדן הזהיר שממשלה עם איימן עודה עלולה להביא לנו הקמת "עוד מעונות לנשים מוכות" במגזר הערבי. הוא לא זכר שוועדה שהוא עומד בראשה אישרה הצעה דומה. אבל כשההצעה באה מעודה, אין לו בעיה לזלזל בביטחון הנשים הערביות

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf