"עפולה לא למכירה": מאות מפגינים נגד זכייתם של ערבים במכרז דיור בעיר

מאת:
השאירו תגובה
א א א

מאות מתושבי עפולה מפגינים כעת, מוצאי שבת, נגד זכייתן של עשרות משפחות ערביות במכרז דיור בעיר. המפגינים טוענים כי ההפגנה אינה גזענית, וכי מטרתם היא לשמור על ציביון יהודי בעפולה, ולדאוג להעדפת ולקדימות לבני המקום במכרזי בניה בעיר. בשלב מסוים הצטרפו להפגנה גם בנצי גופשטיין ואיתו מספר פעילים מהתנועה הגזענית להב"ה.

מחאת התושבים בנושא החלה לפני כשבועיים אז פורסמו תוצאותיו של מכרז של רשות מקרקעי ישראל לבניית 48 יחידות דיור בעפולה. אז התברר כי אזרחים פלסטינים זכו בכל הדירות במכרז, ומחאה התעוררה בקרב חלק מתושבי העיר היהודים.

 דיווח וצילום: יותם רונן/אקטיבסטילס

מאות הפגינו בעפולה במחאה על זכייתם של עשרות אזרחים פלסטינים במכרז לבניית דירות בעיר (יותם רונן/אקטיבסטילס)

בין המפגינים נגד זכייתם של עשרות ערבים במכרז דיור בעפולה היה גם מנהיג ארגון להב"ה בנצי גופשטיין (יותם רונן/אקטיבסטילס)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

במקום פנטזיות על פשעים נגד האנושות, מוטב לדאוג לתושבים. ירי על מפגינים בעזה (צילום: עבד רחים חטיב/פלאש90)

נתניהו אינו הראשון שמפנטז לרוקן את עזה מתושביה

במקום קידום תכניות ל"הגירה" של תושבי רצועת עזה, צעד שמהווה פשע נגד האנושות, מוטב שישראל תשקיע את הכסף בשיפור המציאות הטראגית שהיא עצמה יצרה שם, או שתשנה את המדיניות שמחוללת אותה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf