פעילי חד"ש פרצו לכנס נדל"ן בדן פנורמה; מחאה נגד ההסתה באוניברסיטה

מאת:
השאירו תגובה
א א א

מאת אלי ביתאן

עשרות סטודנטים מחו היום (שלישי) נגד פעילות תא "אם תרצו" באוניברסיטה העברית בירושלים, ביוזמת תא חד"ש באוניברסיטה וארגון "עומדים ביחד". בהפגנת המחאה השתתף חבר הכנסת יוסף ג'בארין מהרשימה המשותפת (חד"ש) שנאם וחיזק את הסטודנטים המפגינים.

ההפגנה נקבעה בעקבות אירוע אלים אתמול, בו תקפו באלימות פעילים מתא "אם תרצו" סטודנטים ערבים שחילקו פלאיירים בקמפוס המסבירים על הנגשת שירותים אקדמיים לתלמידים דוברי ערבית.

אלון נוטקביץ, פעיל "עומדים ביחד" וממארגני ההפגנה אמר: "הגענו לכאן, עשרות סטודנטים, כדי לומר די להסתה ולהשתלחות כנגד הסטודנטים הערבים. לערבים זכות שווה ללמוד ולפעול בקמפוס, וזכות זו כוללת את הזכות לפעילות ציבורית ולחלוקת פלאיירים בשפה הערבית. לא נשתוק מול ההסתה וההשתקה הפאשיסטית של "אם תרצו", קבוצה שכל מטרתה להפחיד ולהפריד בינינו. משיך לדרוש קמפוס שוויוני לכולנו, יהודים וערבים".

בנוסף, בשעות הבוקר פרצו פעילי חד"ש לכנס נדל"ן במלון דן פנורמה בתל אביב כדי למחות על מצבם של עובדי ענף הבנייה, בכנס השתתף שר הכלכלה אלי כהן ממפלגת "כולנו". המפגינים נשאו שלטים עם תמונותיהם של פועלים שמתו בעת עבודתם, כתוצאה מחוסר הבטיחות והתנאים הירודים בענף. לדבריהם, "הקטל בענף הבניין נמשך והמשפחות ממשיכות לספור קרבנות, אבל את שרי הממשלה זה לא מעניין".

צפו בתיעוד משתי המחאות (צילום: דוברות חד"ש, עומדים ביחד, מאיה ילון וזוהר אלון)

> "אנחנו לא הפולשים, עיריית תל אביב היא מי שפולשת לנו לחיים" 

הפגנת חד"ש ועומדים ביחד באוניברסיטה העברית, נגד ההסתה ו"אם תרצו" (צילום: דוברות חד"ש)

הפגנת חד"ש ועומדים ביחד באוניברסיטה העברית, נגד ההסתה ו"אם תרצו" (צילום: דוברות חד"ש)

פעילי חד"ש פורצים לכנס נדל"ן במלון דן פנורמה בתל אביב, ומחזיקים בידיהם תמונות של פועלי בניין שמצאו את מותם בשנה האחרונה (צילום: זוהר אלון, דוברות חד"ש)

פעילי חד"ש פורצים לכנס נדל"ן במלון דן פנורמה בתל אביב, ומחזיקים בידיהם תמונות של פועלי בניין שמצאו את מותם בשנה האחרונה (צילום: זוהר אלון, דוברות חד"ש)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

הילדים נושאים על גבם את מעמדם של הוריהם . אילוסטרציה (יונתן זינדל/ פלאש90)

מחקר חדש מוכיח: מערכת החינוך משמרת פערים מדור לדור

מחקר חדש ומקיף בארה"ב מצא כי הסיכויים של ילדים שנולדו להורים מהחמישון התחתון להמשיך ללימודים על תיכוניים הוא נמוך משמעותית מילדים להורים בחמישון העליון: 28 אחוז לעומת 78 אחוז, בהתאמה. כך משמרת מערכת החינוך פערים מעמדיים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf