צה"ל מאיים על האדם שחשף את צילומי האבטחה מהרג הנערים בבתוניא

מאת:
השאירו תגובה
א א א

עוד ממאמצי צה"ל להשבת החטופים.

ארגון DCI מדווח כי שלשום (חמישי) פרצו כוחות צבא לנגרייה של פאחר זיאד, בעל המצלמות אשר תיעדו את הרצח לכאורה של שני הנערים בהפגנה בבתוניא לפני חודש. זייד לא נכח במקום והם דרשו ש"יגיע תוך 5 דקות, אחרת נשרוף את הנגרייה" לפי העדים במקום. לכשהגיע הוא נלקח לחקירה במתקן עופר. המצלמות הוחרמו, למרות שכבר לאחר האירוע כל חומר התיעוד הוחרם.

זייד מספר כי בחקירה הוא הואשם בזיוף (שקר גמור, סרטון ה-CNN וצילומי סטילס מאשרים את האותנטיות של סרטיו), ובכך שגרם לצה"ל "להיראות רע". הוא אוים מספר פעמים, נאמר לו שימחצו אותו כמו חרק, וכי הוא עומד מול מערכת חזקה מאד בניגוד לקטנותו. לטענתו כשיצא מהחדר נאמר לו שהם ישסו בילדיו כלבים.

בנוסף הוחרמו כל המצלמות האבטחה בשכונה של זייד. קשה להבין מה מטרת החקירות והחרמות הציוד, למעט הרצון לגבות מחיר בכדי להפחיד בעתיד פלסטינים מלשתף פעולה עם ארגוני זכויות אדם, כמו גם לפעול בסביבה ללא סכנת תיעוד של פעולותיהם.

> צה"ל, שקרים, ווידיאוטייפ: כרוניקת ביתוניא

> הרג הנערים בביתוניא: כל העדכונים והפרשנות

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

במקום פנטזיות על פשעים נגד האנושות, מוטב לדאוג לתושבים. ירי על מפגינים בעזה (צילום: עבד רחים חטיב/פלאש90)

נתניהו אינו הראשון שמפנטז לרוקן את עזה מתושביה

במקום קידום תכניות ל"הגירה" של תושבי רצועת עזה, צעד שמהווה פשע נגד האנושות, מוטב שישראל תשקיע את הכסף בשיפור המציאות הטראגית שהיא עצמה יצרה שם, או שתשנה את המדיניות שמחוללת אותה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf