צעדה למען שחרורו של אברה מנגיסטו: "אברה עדיין חי"

א א א

כמאתיים איש צעדו היום (רביעי), א' חול המועד פסח, מחוף אשקלונה עד לבית משפחת מנגיסטו בעיר, בדרישה מהממשלה לפעול לשחרורו של אברה מנגיסטו. אברה הוא אזרח ישראלי ממוצא אתיופי שסובל מבעיות רפואיות, ואשר חצה את הגדר לרצועת עזה לפני 948 יום ומוחזק מאז בידי החמאס.

משתתפי הצעדה קראו, בין היתר, "לא מפקירים את אברה מנגיסטו", "אברה לחופש נולד", "אברה עדיין חי".

מארגני ההפגנה הבהירו כי הצעדה מהווה רק הקדמה לקראת הצעדים הבאים בקמפיין לשחרורו של אברה. "אנחנו לא נחזיר את אברה באמצעות תהלוכות", אמרו המארגנים. "הדבר היחיד שיביא לשינוי הוא לחץ על מקבלי ההחלטות. המחאות שעשינו בתל-אביב לא היו מעניינות אף אחד אםם הן לא היו אלימות. אז אם צריך להיות כוחניים, אנחנו נהיה כוחניים. הגי הזמן להראות שאנחנו לא ממשיכים לשתוק. יש פה דור שנולד וגדל פה והוא רוצה שוויון".

> החירות היא תנאי לאחריות, ואין אחריות ללא חירות

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
מפגיני ימין נגד השימוש של השב"כ בעינויים בפרשת דומא. אי אפשר לענות בחדר אחד ולגבות עדות החדר השני (צילום: תומר ניוברג/פלאש90)

מפגיני ימין נגד השימוש של השב"כ בעינויים בפרשת דומא. אי אפשר לענות בחדר אחד ולגבות עדות החדר השני (צילום: תומר ניוברג/פלאש90)

מה שנכון לדומא, לא יכול להישאר בדומא

בית המשפט פסל את את ההודאות שהושגו ב"אמצעים מיוחדים" מהנאשמים ברצח בדומא, אבל נמנע מלהגדיר אותם כעינויים. השאלה היא האם ההתחשבות הזו תחול גם על אסירים פלסטינים או תוגבל ליהודים בלבד

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
silencej89sjf