בתמונות: נטיעות ט"ו בשבט בתורמוס עיא ואום אל-חיראן

א א א

כשלושים תלמידי רבנות מארצות הברית הגיעו לשתול עצים בחצר המסגד באום אל חיראן לרגל ט"ו בשבט, ולהביע סולידריות עם הקהילה המקומית הנמצאת בסכנת עקירה. האירוע נערך בשיתוף פעולה בין רבנים למען זכויות האדם לארגון תרועה. הרב של תנועת "תרועה" והרבה נועה מזור, מנהלת המחלקה הבין דתית של רבנים למען זכויות האדם ערכו טקס קצר.

לא רק באום אל-חיראן – לתורמוס עיא הגיעו כארבעים ממתנדבי רבנים למען זכויות אדם, שבאו לטעת עצים בחלקות האדמה, שידעו עקירות ואלימות מצד קיצוניים תושבי המאחזים הסמוכים.

> מלחמת העצים בכפר שלי: הסברס הערבי-יהודי מול הברוש של קק"ל

נטיעות ט"ו בשבט באום אל חיראן ותורמוס עיא (צילום: רבנים לזכויות אדם)

נטיעות ט"ו בשבט באום אל חיראן ותורמוס עיא (צילום: רבנים לזכויות אדם)

נטיעות ט"ו בשבט באום אל חיראן ותורמוס עיא (צילום: רבנים לזכויות אדם)

נטיעות ט"ו בשבט באום אל חיראן ותורמוס עיא (צילום: רבנים לזכויות אדם)

מהארגון נמסר כי "יצאנו לאירוע נטיעות, ט"ו בשבט של תקווה, שיתוף פעולה יהודי-פלסטיני, לכבוד ט"ו בשבט בכפר הפלסטיני תורמוס עיא בגדה. הכפר סובל מהשחתת עצים, כריתות, עקירות, אלימות המאיימת על החקלאים הפלסטינים ולעתים גם מונעת מהם גישה לאדמות החקלאיות הפרטיות שלהם.

"נטענו ביחד איתם עצים במקום שבו נעקרו. אלו הם שתילים של תקווה, לעתיד ללא אלימות ועם ביטחון מלא לחקלאים הפלסטינים. "כִּי הָאָדָם עֵץ הַשָּׂדֶה" (דברים כ', י"ט) נאמר במסורת היהודית שלנו, ולא נפסיק לרדוף ולממש את השלום באזור".

> עמונה-אקספרס: מתנחלים הקימו מאחז חדש בבקעה

WhatsApp Image 2017-02-10 at 20.27.08

WhatsApp Image 2017-02-10 at 20.27.17

> בתמונות: חקלאים פלסטינים שתלו עצים במחאה על הפקעת אדמות באזור שכם

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
חגיגות בכיכר רבין, לוויות בעזה. נטע ברזילי. (תומר ניוברג / פלאש90)

חגיגות בכיכר רבין, לוויות בעזה. נטע ברזילי. (תומר ניוברג / פלאש90)

הגרסה השמאלנית ל-TOY: "פה ושם מורידים עוד עזתי"

גרסת הקאבר של עדי גרנות לשיר הזוכה באירוויזיון מסרבת לשכוח כי בזמן שבעזה קברו שישים מתים שנורו על הגדר, בתל אביב רקדו עם נטע ברזילי

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
silencej89sjf