שבוע 41 ברציפות: יותר מ-1500 הפגינו בפתח תקווה נגד השחיתות

א א א

מעל לאלף וחמש מאות מפגינים גדשו הערב את כיכר גורן בפתח תקווה, במסגרת המחאה הנמשכת זה השבוע ה-41 ברציפות סמוך לבית היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. המפגינים קראו נגד השחיתות, הסחבת בחקירות ראש הממשלה נתניהו ונגד התנהלות היועמ"ש בפרשה. הפגנות נוספות התקיימו ב-17 מוקדים שונים ברחבי הארץ ביניהם נהריה, חולון, ערד, נתניה, ירושלים, חדרה וחיפה.

חשבון פשוט מגלה כי מספר המפגינים גם השבוע היה לפחות פי שלוש יותר מאשר המגבלה השרירותית של 500 איש שהטילו שופטי בג"ץ בצו הביניים שלהם, לצד מגבלות משונות נוספות כגון הגבלה לשני מגפונים. המשטרה שוב הקימה כלוב, שלא הצליח להכיל את מספר המשתתפים שהגיעו, ובמקום ניצפו גם יותר משלושה מגפונים. בעקבות טענות המשטרה בשבוע שעבר כי המפגינים לא ארגנו מספיק סדרנים מטעמם, השבוע תגברו המארגנים את מספר הסדרנים המתנדבים.

המפגינים נשאו שלטים ביניהם "מנדלבליט- זמן להחליט", "הסכמה שבשתיקה – נטו כחלון", ו"איפה המפתחות של הצוללת". הם קראו למנדלבליט להתפטר וגם "דמוקרטיה או מרד", "הון, שלטון, עולם תחתון", "ביבי נתניהו לכלא מעשיהו". הפגנת הנגד כללה מעט יותר מעשרה פעילי ליכוד שהגיעו כדי למחות נגד מה שהם מכנים "ניסיון פוטש".

ניתן לצפות כאן בשידור החי של "צדק חברתי – חדר המצב":

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

האם תוביל בקרוב את תפילת "ליל אלקדר"? סועאד עבד אלרחים (ויקיפדיה,Creative Commons Attribution 2.0 Generic)

הכירו את האישה שעומדת לעשות היסטוריה בתוניסיה

סועאד עבד אלרחים היא אשת עסקים מצליחה, תומכת בזכויות נשים ומועמדת מטעם המפלגה האסלאמית הצפויה לעמוד בראש עיריית תוניס. הבחירות המקומיות שנערכו לאחרונה במדינה מגלמות את המעבר מפוליטיקה של קיטוב לתפיסה אזרחית המבוססת על מתינות, פרגמטיות וזכויות אזרח

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
silencej89sjf